Як вважають жителі Запоріжжя - Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?

Середа, 25 Січня 2017 0 Запоріжжя

25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.

Наскільки успішною є місцева енергетична політика? Чи можна збільшити енергоефективність у житлових будинках Запоріжжя? Як зекономити на платіжках за допомогою сучасних енергоефективних технологій? Ці та інші питання обговорили гості дискусійного клубу.

Модератор:

  • Марія Симонова, модератор Дискусійних клубів в проекті “ЄС: вибір молодого покоління України” від Представництва ЄС

Учасники:

  • Віктор Бондаренко, Начальник відділу енергоменеджменту департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради;
  • В’ячеслав Плетенець, Головний технічний керівник ТОВ “ІНТРОЛОГІСТІКА”, Голова будинкового комітету, член громадської ради при ОДА, розробник Муніципального енергетичного плану м. Бердянська на 2015-2025 роки;
  • Денис Кас’яненко, Кандидат наук з державного управління;

Розпочав дискусію експерт Денис Кас’яненко, який розкрив розуміння терміну ефективності у контексті енергетики та 2 можливі напрями її досягнення: 1) зменшення собівартості генерації за рахунок використання дешевих місцевих альтернативних ресурсів, а також суспільної вартості (врахування не тільки прямих економічних чинників, але й впливу на довкілля, здоров’я населення, а також ціну для наступних поколінь) за рахунок активного впровадження генерації з відновлювальних джерел, 2) зменшення втрат енергії за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій на мікро та макро рівнях. Окремо експерт відмітив провідну роль Запорізької області у впровадженні технологій відновлювальної енергетики в Україні, насамперед запуск на території області потужних сонячних та вітрових електростанцій останнім часом, та проект модернізації першої гідроелектростанції України – Дніпровської ГЕС. Також експерт розкрив роль держави у мотивуванні впровадження енергозберігаючих технологій в державному секторі, приватному бізнесі та домогосподарствах. Насамперед, створення мотивуючої податкової політики для бізнесу щодо впровадження енергозберігаючих технологій та надання державних гарантій під кредитування великих проектів у сфері енергозбереження.

Експертом В'ячеславом Плетенцем було зроблено дві відеографічні презентації з використанням проектору на теми сонячної енергетики та використання теплових насосів. Експерт розкрив технології сонячної генерації електроенергії, механізми застосування державою зелених тарифів до сонячних електростанцій, особливості сонячної генерації в Запорізькій області. Також був представлений типовий проект побудови сонячної електростанції середньої потужності.

Експерт Віктор Бондаренко розповів аудиторії про європейський (насамперед німецький та скандинавський) досвід впровадження енергоефективних технологій. Торкнувся загальної філософії бережливо життя європейців, як важливої передумови енергоефективності на рівні родини. Окремо була висвітлена тема співробітництва м. Запоріжжя з міжнародними та європейськими партнерами щодо проектів у сфері енергоефективності в комунальному господарстві та бюджетних установах міста.

Активні та достатньо професійні питання аудиторії до експертів засвідчили її реальну зацікавленість темою дискусії та виступами експертів. Найбільшу зацікавленість викликали питання особистого внеску родини або громадянина у енергозбереження, рівні мотивації та вигоди від впровадження тих чи інших енергозберігаючих технологій в оселі.

//www.youtube.com/watch?v=gI2KPZEVRLw
//www.youtube.com/watch?v=OfSMiw3fkeA&feature=youtu.be

Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО Фундація «Відкрите суспільство». Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.


Інші новини

Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.