Енергоефективність для Львова і області: сучасний тренд чи необхідність?

П'ятниця, 24 Лютого 2017 0 Львів

24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.

Енергоефективність, електрокари, сонячні батареї – привілеї та забаганки багатіїв? Енергозбереження – це стратегічні інвестиції чи мрія наївної людини? Чи відстає Львівщина у впровадженні програм енергоефективності та енергозбереження? Ці та інші питання обговорили гості дискусійного клубу.

 Учасники:

  • Юрій Крвавич, інженер, фахівець з енергоощадних та інноваційних технологій;
  • Андрій Кирчів, виконавчий директор Асоціації “Енергоефективні міста України”, експерт Угоди мерів щодо Клімату і Енергії;
  • Віталій Лесюк, консультант з фінансових питань Асоціації “Енергоефективні міста України”;
  • Олександра Федунь, доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму, кандидат географічних наук, експерт з екологічної політики ЄС.

Андрій Кирчів, виконавчий директор Асоціації “Енергоефективні міста України”, експерт Угоди мерів щодо Клімату і Енергії, розпочав дискусію інтерактивно, демонстрацією тизеру фільму «Врятувати планету» (Леонардо ДіКапріо, 2016), щоб показати наскільки актуальною та важливою є тема, яку обговорюватиме дискусійний клуб. Експерт розповів, що Асоціація “Енергоефективні міста України” діє вже 10 років та об’єднує близько 70 українських міст, як великих, так і середніх та малих, з усіх регіонів України (Львів був одним із перших, хто вступив до Асоціації). Було сказано те, що Львів та Львівщина активно долучається до усіх ініціатив Асоціації, як до масових заходів, так і до законотворчих ініціатив.

Продовжила розмову Iванна Гаврилко, спеціаліст в управлінні енергозбереження ЛОДА, розповівши про те, як підтримує місцева влада популяризацію енергоефективності та енергозаощадження, про впровадження Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини, Програми енергозбереження в житлово-комунальному господарстві Львівської області та «теплі кредити», відмітивши їх плюси та мінуси. Зазначила також, що першим кроком до енергоефективності має стати поінформованість населення про тарифи та їх утворення, наступним – особиста сплата рахунків за енергію, для підвищення відповідальності кожного громадянина за використовувані ресурси. Для студентів, котрі живуть у гуртожитках і не бачать «платіжок» таким кроком має стати «енергозберігаюча ініціативність»: наприклад, замінити лампочки не енергозберігаючі, а на зекономлені кошти замінити вікна. Щоправда, зазначила експерт, навіть за сприяння влади така ініціатива вимагає чимало зусиль та наполегливості, чого і побажала учасникам дискусії.

Цікаво для молодих учасників дискусії виступив Юрій Крвавич, інженер, фахівець з енергоощадних та інноваційних технологій, провівши межу між енергоощадністю та системою альтернативної енергетики. Переломним для  України у питанны енергозбереження став 2014 рік, коли ціни на енергоносії почали повзти вгору. Відмітив також, що популярність альтернативної енергетики зростає, а вартість падає, що є гарною тенденцією і дає надію, що найближчим часом показники енергії, яку виробляє Україна альтернативним способом підвищаться, аніж сьогоднішні 2,5%. Гарною моделлю розвитку системи альтернативної енергетики п. Юрій вважає таку, де молоді спеціалісти різних галузей (архітектори, ІТ, інженери, електрики, менеджери, інші технічні та гуманітарії) спільно творитимуть та впроваджуватимуть такі нові системи на благо України.

Олександра Федунь, доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат географічних наук, експерт з екологічної політики ЄС, завершила експертну частину дискусії, розповівши про світових лідерів енергозбереження (Норвегія) та альтернативної енергетики (США, Китай) та їх методи роботи. Однією із європейських практик, які  можна використовувати у роботі по охороні  довкілля та енергозаощадження є заохочення енергозбереження через дотації та кредитування тих організацій чи домогосподарств, хто слідує «зеленими правилам гри». Важливим елементом європейської практики також є досвід енергетичного аудиту та отримання енергетичних паспортів будинків, аби перед тим як вживати будь-яких заходів, пересвідчитись, що вони є ефективними та «на часі».  Серед рекомендацій як змінити екологічну культуру споживання – проведення тематичних навчальних курсів у школах та вишах, позааудиторних заходів, які є цікаві молоді. Спікер відмітила, що такі ініціативи в Україні є (наприклад, Всеукраїнський енергетичний хакатон «Energy Hack»), вони активно діють та залучають до своїх заходів молодь, в тому числі львівську.

//www.youtube.com/watch?v=uVPv_VApFXw
//www.youtube.com/watch?v=XluK0PeqNtE

Проект «ЄС: вибір української молоді»  є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає  ГО "Фундація Відкрите Суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.


Інші новини

Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.