В перший день весни тернополяни обговорювали «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?»

Середа, 01 Березня 2017 0 Тернопіль

1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».

Чи створить Європа нові робочі місця для молоді у Тернополі? Як розвинути власну справу і знайти допомогу для цього? Які професії будуть актуальними у Тернополі через 3 роки? Ці та інші питання обговорили гості дискусійного клубу. 

Модератор:

  • Марія Симонова, модератор Дискусійних клубів в проекті “ЄС: вибір молодого покоління України” від Представництва ЄС

Учасники:

  • Ігор Вонс, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації, в минулому власник ПП «Колумбус»;
  • Ірина Струтинська, кандидат економічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя;
  • Ірина Яремчук, директор Тернопільського обласного молодіжного центру праці, голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнської молодіжної громадської організації ГО «Асоціація трудових об’єднань молоді»;
  • Володимир Гевко, голова Ради підприємців при Тернопільській обласній державній адміністрації, директор навчально-консалтингової компанії «Профі-центр».

Як зазначив Ігор Вонс, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації, відкриття навіть маленької власної справи – це хороша альтернатива найманій праці, і вона дедалі популярніша на Тернопільщині. Адже, як відомо, протягом 2016 року в області зареєстровано понад 3 тисячі фізичних осіб-підприємців та 425 юридичних осіб. Водночас, як зауважує Ігор Вонс, більшість підприємців-початківців потребують підтримки – консультаційної, організаційної, технічної. Саме тому в обласній адміністрації активно розпочали роботу над створенням мережі бізнес-інкубаторів та агенції регіонального розвитку, завданням якої буде супровід й допомога у розвитку новоствореного бізнесу. А бізнес-інкубатори стануть місцем, де народжуються і зростають успішні проекти. Швидше за все, перший із них з’явиться на базі обласного Центру зайнятості.

Ірина Струтинська, кандидат економічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, підкреслила, що стартапи є дещо новою сферою діяльності в Україні. В нашій країні  вже є ряд успішних стартапів, які втілені в життя. Найбільше їх реалізовано в Києві, Львові, Харкові, Одесі. Тернопіль поки що має малий відсоток реалізованих стартапів. Багато із них реалізовуються не лише в Україні, а й закордоном. Для того, щоб почати власний бізнес потрібно перш за все добре вивчити ринок, потенційних клієнтів чи цільову аудиторію, знайти команду однодумців, проконсультуватись із вже успішними стартаперами..

Ірина Яремчук, директор Тернопільського обласного молодіжного центру праці, зазначила, що питання працевлаштування і реалізації молоді в професійній сфері є дуже актуальним для нашого міста та області. Оскільки приблизно 1/3 населення – це молодь віком до 35 років, половина із них – це студенти. Станом на 1 грудня 2016 року на обліку Обласного центру зайнятості  знаходилось  8823 безробітних осіб, з них 39,5% - молодь до 35 р. Для того, щоб бути конкурентноздатними на ринку праці студентам і молоді потрібно обирати більш технічні спеціальності, пов’язані із інформаційними технологіями, ресторанним бізнесом, торгівлею, будівництвом, іншими технічними спеціальностями, які на сьогодні є досить актуальними. А ще потрібно багато працювати над собою, проходити різноманітні стажування та практики під час навчання, не лінуватись, вивчати іноземні мови, бути стресостійкими, орієнтуватись на досягнення конкретного результату і звичайно ж вміти користуватись сучасними ІТ–технологіями.

Володимир  Гевко, голова Ради підприємців при Тернопільській обласній державній адміністрації, сказав, що для того, щоб українські товари виходили на європейський ринок, вони повинні відповідати певним стандартам, мати стандарт якості, наприклад, ISO, бути сертифікованими. Ми рухаємось дещо повільно в цьому напрямку, але нам потрібен час для трансформацій, змін. Однак бути сировинним придатком для Європи – це питання недалекоглядності. Потрібно робити готовий і якісний продукт, який зможе бути конкурентоздатним на європейському ринку. 

//www.youtube.com/watch?v=TVKvSY215Jc
//www.youtube.com/watch?v=wblzFSCPxEE

 

Проект «ЄС: вибір української молоді»  є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає  ГО "Фундація Відкрите Суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.


Інші новини

Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.