Ужгородці дискутували чи створить ЄС робочі місця для молоді.

Вівторок, 21 Лютого 2017 0 Ужгород

21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.

Модератор:

  • Марія Симонова, модератор Дискусійних клубів в проекті “ЄС: вибір молодого покоління України” від Представництва ЄС

Учасники:

  • Денис Ман, директор департаменту економіки Закарпатської ОДА, депутат Закарпатської обласної ради;
  • Тетяна Батурлакіна, кандидат економічних наук, керівник Центру кар’єри УжНУ;
  • Микола Сюсько, депутат Ужгородської міської ради, голова громадської організації «Простір молоді»;
  • Володимир Панов, Член наглядової ради ПрАТ «Єврокар», директор ТОВ «Сезпарксервіс», генеральний директор ТОВ «СТС», віце-президент Асоціації «Інноваційний розвиток України», співзасновник та голова спілки роботодавців.

Ман Денис наголосив, що ЄС – це не якийсь там дядько, який прийде і дасть роботу, а скоріше тільки інструмент, який громади, влада, бізнес може сьогодні використовувати в роботі, аби підсилювати свої потужності, свої можливості і реалізовувати кожен на своєму рівні якусь певну задачу. Молоді потрібно активно відстоювати свої інтереси на ринку праці, не допускаючи фактів дискримінації. А влада повинна підтримувати.

Качур Михайло озвучив думку, що ми живемо на кордоні із ЄС і не враховувати ринок у 500 млн. людей не можна в принципі. В Ужгороді досить успішно діють підприємства-динозаври з радянської спадщини і сучасні виробництва транснаціональних корпорацій. Ужгородці вчаться один у одного, конкуруючи за кінцевого споживача і за свого працівника. Кожен сам може вибрати, чи працювати у словацькій філії підприємств з їхніми умовами життя, чи в нашій, з певною доплатою за трохи інші умови, але таким чином працювати над розвитком економіки тут. Молодим людям варто користуватись тими ж принципами і не боятись. В конкурентному середовищі обирати для себе найкращий майданчик для власної справи чи працевлаштування, добре усвідомлюючи свої сильні сторони.

Бабунич Оксана підкреслила, що освіта – це один із тих пріоритетних напрямків економіки на яких дуже важко заробити гроші. Але попит на освіту завжди був, є і буде. Попри це, ми є найбільшими споживачами бюджетних коштів і людських ресурсів. Зараз в Ужгороді навчається  близько 16 тисяч школярів та 5 тисяч дошкільнят. Щороку ця мережа збільшується на 100 учнів, і, відповідно, кількість робочих ставок для вчителів – збільшується. Але не все так просто. Професія вимагає динаміки, змін. Попереду багато роботи. І ЄС – навряд нам в цьому допоможе. Чи створить ЄС для нас робочі місця? Думаю, що ні. Потрібно вчитись впродовж життя і бути готовими до змін на ринку праці.

На думку Сюська Миколи потрібно самим працювати і не чекати, що хтось прийде і підніме економіку та створить робочі місця, не треба боятися конкуренції... А молоді потрібно використовувати всі наявні можливості для того щоб вдосконалювати себе і ставати першокласними спеціалістами. Наближеність ЄС відкриває великі можливості для розвитку власної справи, стажувань чи навчання. Головне бути відкритим до нових знань і досвіду.

//www.youtube.com/watch?v=JI6lqfNihtU
//www.youtube.com/watch?v=oUXE5cuThn8

Проект «ЄС: вибір молодого покоління України» є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО Фундація «Відкрите Суспільство». Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.


Інші новини

Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.