Активна молодь Рівного обговорювала питання «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?»

Вівторок, 07 Березня 2017 0 Рівне

7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.

Чи створить Європа нові робочі місця для молоді в Рівному? Хто допоможе молоді розвивати власну справу? Рівне 2020: які професії є актуальними? Ці та інші питання обговорюватимуть гості дискусійного клубу.

Модератор:

  • Марія Симонова, модератор Дискусійних клубів в проекті “ЄС: вибір молодого покоління України” від Представництва ЄС

Спікери:

  • Сергій Гаврилюк, заступник керуючого справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради, аспірант Львівського регіонального інституту державного управління;
  • Ігор Воляник, керівник проекту МТД Європейського Союзу «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону»;
  • Сергій Ващук, експерт ГО "Рівненська агенція регіонального розвитку", експерт з питань сприяння бізнесу;
  • Віталій Герман, заступник міського голови міста Рівне.

Сергій Гаврилюк наголосив, що на фоні збільшення кількості контактів з європейськими країнами, участі в грантових програмах і залучення грантових коштів, все більш важливе значення має знання іноземних мов, якими переважно володіє молоде покоління, а також важливий свіжий погляд молоді на діяльність місцевого самоврядування. «Коли людина працює довгий час у цій галузі, то «око замилюється» і потрібно дивитися на проблеми свіжим поглядом. Як один з перших кроків, я порадив би молоді використати інститут помічників депутатів місцевих рад. Я думаю кожен депутат, незалежно від своїх політичних поглядів, буде радий залучити до роботи активну молодь, а для молодих людей це гарна перспектива кар’єрного зростання. Давайте не будемо чекати нашого вступу до ЄС, а уже активно брати участь у житті нашої громади, нашої області. Цікавтесь роботою влади, контролюйте її» - закликав молодь Сергій Гаврилюк.

Ігор Воляник зазначив, що існує необхідність бути адаптивними до сучасних вимог і постійних змін. «Зараз не вийде прийти в 17 років працювати на завод і в 65 піти на пенсію. Потрібно концентруватись на таких речах, які дадуть вам перевагу над іншими. Чим більше у вас буде навичок - тим краще.  Якщо ми матимемо якусь цінність для Європейського Союзу, то очевидно, що якісь блага ми зможемо отримати у вигляді робочих місць. Без знання іноземних мов зменшується конкурентоспроможність на глобальному ринку праці. А вашому поколінню доведеться конкурувати з німцями, іспанцями, поляками, і з китайцями в тому числі».

Сергій Ващук розповів про компетенції, що важливі зараз та будуть необхідні в мабутньому. «Компетенції  – це все те, що ви знаєте і вмієте. Важливо вміти виокремлювати головне із загального обсягу інформації. Також важливою є медіа грамотність - вміння аналізувати та критично оцінювати інформацію. Крім того важливо вміти мотивувати себе і вміти керувати своїм часом». Крім того він наголосив, що в майбутньому з’являться чимало нових професій, але водночас багато зникнуть. «Наприклад, у США є компанія, де працює програма, що автоматично аналізує договори, чи відповідають вони юридичним нормам. Відповідно у цій компанії зникає потреба мати юриста. Скрипти і алгоритми з часом замінять чиновників у міських радах. Ви зможете стати професіоналами тільки в тому, що вам дійсно подобається. Постійно шукайте і вчіться. Не диплом вирішує чи будете ви успішними і чи будете ви працевлаштовані. Це вирішують ваші компетенції. Як ви їх скомбінуєте, і як ви їх будете застосовувати на практиці».

Віталій Герман пояснив, що співпраця в рамках проектів Європейського Союзу спрямовується, зокрема, на розвиток громадянського суспільства. «Наші європейські партнери говорять, що їхні зусилля спрямовані на те, щоб українці мали змогу влаштувати життя європейського рівня у себе в країні». Також Віталій Герман поділився найближчими планами щодо позитивних змін на рівні міста. «В рамках міжнародної допомоги ми плануємо зробити в Рівному юридичну клініку, де зможуть отримати консультації представників малого та середнього бізнесу, зробимо коворкінг, який буде центром взаємодії влади і громади, і також тут ми зможемо навчати усіх бажаючих електронному врядуванню.  Постійно треба вчитися, адже «вікно можливостей» відкривається лише тому, хто знає. Ми створимо робочу групу з напрацювання плану стратегічного розвитку міста й залучимо до неї представників молоді».

//www.youtube.com/watch?v=yrM8M9jlqNo
//www.youtube.com/watch?v=yESlBSBrtnk

Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО "Фундація “Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.


Інші новини

Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.