В Києві пройшла дискусія: Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?

Субота, 25 Березня 2017 0 Київ

25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».

Енергозбереження – це стратегічні інвестиції чи мрія наївної людини? “Зелені тарифи” - це захист екології чи спосіб заробітку на альтернативній енергії в Україні? Наскільки дієвими є європейські програми з підтримки та популяризації енергоефективності та енергозбереження в Україні? Ці та інші питання обговорюватимуть гості дискусійного клубу.

Модератор:

  • Марія Симонова, модератор Дискусійних клубів в проекті “ЄС: вибір молодого покоління України” від Представництва ЄС

Учасники:

  • Святослав Павлюк, керівник київського офісу Асоціації "Енергоефективні міста України";
  • Слава Міжарьов, директор ІТ-компанії, перший на Київщині виробник «зеленої» енергетики на продаж;
  • Анна Шумейко, експерт з енергозбереження НЕЦУ;
  • Денис Назаренко, експерт аналітичного центру Dixigroup.

Україна – є однією за найнефективніших країн в Європі, ми просто викидаємо енергію. Про це заявила експертка Національного Екологічного Центру України Анна Шумейко в ході дискусійного клубу «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?», що пройшов 25 березня у творчому просторі КМАрт спейс Києво-Могилянській академії. Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».

Розпочала дискусію Анна Шумейко - експерт з енергозбереження НЕЦУ. Вона зазначила, що Україна традиційно звикла не платити реальну ціну за енергію. Експерт підкреслила, що ми маємо відчути реальну вартість ресурсів. Шумейко зазначила, що в ЄС економити – це тренд, тому що це не лише вигідно а й раціонально. Вона додала,  що бути енергоефективними – це не тільки зберігати гроші, але і турбуватися про екологію, змінювати свою поведінку.

Святослав Павлюк, керівник київського офісу Асоціації "Енергоефективні міста України",  продовжив думку колеги та підкреслив, що енергоефективність – це не про енергію, а саме про поведінку споживання, адже споживають не будівлі, а люди. Однією з головних проблем на сьогодні експерт назвав брак спеціалістів, що можуть розробити адекватні проекти для фінансування. Також  зазначив про мізерну зарплатню від державних установ для тих, хто вже працює в цій сфері.

Денис Назаренко,  експерт аналітичного центру Dixigroup, підкреслив, що економічна вигода – це один з ключових факторів, який буде спонукати населення до запровадження енергоефективних технологій . Експерт розказав про можливості і перспективи відновлюваної енергетики в Україні. Так, він зазначив, що наразі використання новітніх відновлюваних джерел енергії в Україні сягає 1,5%, а до 2020 року Україна планує підняти цей показник до 11%. Однак, все ще багато викликів на шляху до цього, а саме залучення інвесторів, проблеми з аварійністю мереж, регулювання НКРЕ та ін.

Підприємець Слава Міжарьов, який став  першим на Київщині виробником «зеленої» енергетики на продаж, розповів, що спочатку поставив сонячні панелі для того, аби не залежати від частого вимкнення струму.  Коли енергії почало вироблятися набагато більше, ніж йому було потрібно для особистого користування, вирішив почати продавати. Сьогодні, використовуючи електромобіль та енергогенеруючу станцію вдома, підприємець каже, що його стаття щомісячних розходів впала у рази.

Учасниками зустрічі стали переважно студенти Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного авіаційного університету та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Молоді випала нагода обговорити проблематику енергозбереження та енергоефективності в Україні та отримати корисні поради щодо того як на побутовому рівні можна використовувати енергозберігаючи технології та заощаджувати на цьому величезні кошти від представників експертного середовища та підприємців.

За результатами дискусії київські студенти дійшли висновку, що, й справді, за енергозберігаючими технологіями – майбутнє. Як зрозуміли слухачі, окрім покращення енергоефективності такі інновації дозволяють кожному в декілька разів зменшити свою місячну «статтю витрат», а, отже, й дозволять постійно заощаджувати значні кошти.

//www.youtube.com/watch?v=PY-KF9vk3Ac

Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО "Фундація “Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

 


Інші новини

Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.