В Тернополі дискутували на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?»

П'ятниця, 21 Квітня 2017 0 Тернопіль

25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.

Освіта в Європі – легко чи неймовірно для української молоді? Чи відповідає рівень знань та підготовки української молоді трендам глобального світу? Що обрати українському абітурієнту: їхати до Європи чи навчатися в Україні? Ці та багато інших актуальних питань обговорювали експерти та молодь в ході зустрічі.

      Спікери:

  • Романа Мисула, Начальник відділу міжнародних зв’язків Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, учасник програми Erasmus+ Staff Mobility;
  • Наталія Лагоцька, Кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародного менеджменту та маркетингу Тернопільського національного економічного університету, заступник директора Тернопільської Бізнес Школи;
  • Ірина Струтинська, Кандидат економічних наук,доцент кафедри комп’ютерних наук Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Директор Стартап-центру ТНТУ ім. І.Пулюя.

Як зазначила Романа Мисуланачальник відділу міжнародних зв’язків Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, учасник програми Erasmus+ Staff Mobility: Для студентської молоді зараз існує багато можливостей брати участь в різноманітних міжнародних освітніх програмах для підвищення кваліфікації, в багатьох ВНЗ вже існують програми подвійних дипломів з університетами Європи, тощо. Для участі в міжнародних освітніх програмах потрібно бути максимально мотивованим, тобто розуміти що дасть участь в тій чи іншій програмі самому студентові в майбутньому. Також важливе  знання іноземних мов, але вільно розмовляти лише англійською мовою інколи є недостатньо. Для участі в програмах також важливо вміти правильно заповнювати пакет документів для участі в програмі, власне CV, які часто є в табличній формі. Освіта в Європі дає можливість порівняти рівень отриманої освіти у ВНЗ України та місце застосування отриманих знань.

На думку Наталії Лагоцької, кандидата економічних наук, доцент кафедри міжнародного менеджменту та маркетингу Тернопільського національного економічного університету, заступника директора Тернопільської Бізнес Школи, при виборі навчання в Україні чи Європі український абітурієнт досить часто звертає увагу на практичність отриманого фаху, фаховість та практичний досвід викладацького колективу, програм, які поєднують теорію і практику вже під час навчання. Українці мають самі зрозуміти, що стати рушіями змін в країні мають бути вони, адже їм жити в цій країні, а дипломатичні представництва іноземних держав та міжнародні фундації в Україні мають допомагати та підтримувати їх в реалізації своїм досвідом, технічною допомогою, тощо. Болонський процес в Україні характеризується перш за все отриманням автономії ВНЗ у прийнятті рішень, створенням можливості вибору навчальних дисциплін, хоча в цій ділянці ще є над чим працювати.

Ірина Струтинська, Кандидат економічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Директор Стартап-центру ТНТУ ім. І.Пулюя, підкреслила, що в Україні налічується 452 успішних стартапи, половина з яких реалізується в Києві, друга половина в Дніпропетровську, Львові, Харкові, Одесі та інших містах. У час кризи чи не є єдиною галуззю в Україні, в яку й надалі йдуть інвестиції, є сфера інформаційних технологій. 50% всіх стартапів націлена на глобальний ринок. Найголовнішими проблемами успішної реалізації стартапів, на думку Ірини Струтинської, є слабка економіка та нестача профільних знань, як втілити власну ідею для бізнесу (99% молодих компаній «вмирають» вже на старті свого бізнесу), по-друге – це слабка віра в себе, свою ідею, можливості та лінь, і по-третє – це «витік мізків» («витік стартапів») закордон, пошук більш сприятливого клімату для ведення бізнесу, досить часто ідея створюється в Україні, а реалізується - закордоном

Дискусійний клуб був проведений в рамках інформаційного проекту  «ЄС: вибір молодого покоління України" який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.

//www.youtube.com/watch?v=3S_YPokn1jA
//www.youtube.com/watch?v=-EFFX-SlHmY
//www.youtube.com/watch?v=3438g2eJA4s

Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО "Фундація “Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

 


Інші новини

Вівторок, 10 Жовтня 2017 0
10 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 06 Жовтня 2017 0
6 жовтня 2017 р. в приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі».
Четвер, 05 Жовтня 2017 0
5 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Вівторок, 03 Жовтня 2017 0
3 жовтня у м. Одеса відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 29 Вересня 2017 0
29 вересня у м. Миколаїв відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
12 вересня у м. Дніпро відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
13 вересня у м.Харків відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Краматорськ відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Дружківка відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.