В Херсоні відбулася дискусія «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?»

Вівторок, 25 Квітня 2017 0 Херсон

27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.

Модератор:

  • Любенко Оксана, помічник ректора ХДАУ з виховної роботи

Спікери:

  • Лук'янова Людмила, віце-президент з міжнародної співпраці Української асоціації студентів, учасниця міні-сесії Європейського молодіжного парламенту, численних міжнародних програм та тренінгів;
  • Заболотний Олексій, начальник відділу сім`ї та молоді Управління молоді та спорту Херсонської міської ради;
  • Жнивін Андрій, блогер, громадський діяч, Регіональний представник ВГ «Основа»;
  • Синьківський Олександр, юрист, випускник школи Помічників Депутатів, Директор Приватної фірми ВАБ;
  • Захарчук Віталій, керівник молодіжної громадської організації “НОРМА ВІТА”;
  • Білоконь Катерина, керівник відділу соціально-психологічної роботи БТ “Центр суспільних програм.

Лук'янова Людмила, віце-президент з міжнародної співпраці Української асоціації студентів, учасниця міні-сесії Європейського молодіжного парламенту, численних міжнародних програм та тренінгів – відзначила, що існує дуже багато європейських програм і для молоді вони стають все доступніше. Це і обмінні поїздки за кордон, і волонтерство, і працевлаштування за кордоном з умовою, що молодь повернется, отримавши там досвід роботи, і буде ділитись набутим досвідом в Україні. Є багато волонтерських програм котрі тривають і тиждень, і місяць, і навіть рік. Людмила зазначила, що одніє з умов є подача резюме. Написання резюме, не можна сказати, що дуже просто, але і не так важко як здається на перший погляд.

Марієв Юрій, депутат Херсонської міської ради – підкреслив, що питання створення нових робочих місць напряму пов'язано з величезним розривом між тими хто контролює та видає всі дозволи (всі інстанції) та тими у кого є ідеї. Він також навів приклад реалізованих проетів та розповів про інвестиційні проети, які було вдало реалізовано. Підкреслив, що влада і бізнес повинні взаємодіяти. Пан Юрій підкреслив, що є багато європейських країн, які готові вкладати в нашу країну та регіон інвестиції, потрібна лише наша зацікавленість та активність.

Жнивін Андрій, блогер, громадський діяч, Голова ГО «Центр досліджень суспільства», наголосив, що "якщо хочеш допомогти голодному, дай йому не рибу, дай йому вудку". Таким чином не потрібно чекати, треба шукати для себе можливості, не тільки через саморозвиток, а і через самозайнятість. Пан Андрій також підняв питання про інформаційну сферу, завдяки якій, можливо висвітлювати та знаходити цікаві проекти. Розповів, про інформаційні співтовариства, як правильно їх використовувати, для якої цільової аудиторії, потрібно використовувати різні інформаційні ресурси (соціальні мережі, блоги, інтернет портали, відео-канали).

Синьківський Олександр, юрист, випускник школи Помічників Депутатів, Директор Приватної фірми ВАБ, підкреслив, що маючи досвід співпраці з візовими центрами та європейськими роботодавцями, можна стверджувати, що вони дійсно звертають увагу на соціальні мережі (акаунти), заходять та перевіряють, чи вказана інформація достовірною. Тому потрібно стежити за своїми сторінками та яка інформація там зазначена про ваші інтереси. Необхідно, щоб вони співпадали з резюме та мотиваційним листом, які були подані роботодавцям чи в візовий центр. Відзначив, що соціальні мережі дуже серйозно можуть впливати на видачу віз в інші країни у майбутньому. Спеціалісти потрібні різні і всюду, треба розвиватись, знати мови країн, в яких хотіли б працювати. Є багато можливостей: це і різні фонди, і програми; потрібно слідкувати і шукати, і удача обов’язково усміхнеться. Що стосується залучення інвестицій у Херсонську область, в ході дискусії, підкреслили, що все залежить від політики держави та активності молоді.

Захарчук Віталій, керівник молодіжної громадської організації “НОРМА ВІТА”, наголосив на тому що, в нас дуже багато молоді стоїть на біржі праці, і що молодь спочатку обирає ВУЗ, а вже потім ким бути. Наш менталітет дуже відрізняється від менталітету європейських країн. Наша проблема – це формальна освіта: лише після закінчення ВУЗу, ми розуміємо чим ми справді хочемо займатися. Віталій, підкреслив, що є профорієнтаційні програми і, що потрібно підіймати питання професіональної освіти та професіональної адаптації та і взагалі адаптації як особистості в дорослому житті.

Білоконь Катерина, керівник відділу соціально-психологічної роботи БТ “Центр суспільних програм, зазначила, що проводяться різноманітні форуми для молоді і студентів. На цих форумах проходять навчальні тренінги, є можливість проявити та знайти себе, а також можливо завести дуже багато цікавих та потрібних знайомств. Спікер, підкреслила, що не треба боятись, потрібно використовувати можливості на повну.

Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО "Фундація “Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.


Інші новини

Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.