Дискусійний клуб у Чернігові «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?»

П'ятниця, 28 Квітня 2017 0 Чернігів Euroquiz

27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".

Учасниками зустрічі стало переважно студентство Чернігова. Молоді випала нагода обговорити своє місце у Європейському просторі, можливості навчання в Європі та варіанти подальшого працевлаштування. Завдяки експертам студенти змогли дізнатися про декілька порад щодо того як бути конкурентоспроможним в сучасних умовах на ринку праці, які стандартні вимоги до працівників існують в Європі.

Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні познайомила учасників з європейськими ініціативами - програмами, проектами, фондами в Україні та запросила до активної участі в конкурсах для молоді, що проходять зараз в Україні.

Розпочав дискусію ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет. Він зазначив, що для молодої цілеспрямованої людини є місце завжди й всюди. За словами ректора, одними з найбільших проблем українців – створення перед собою неіснуючих бар’єрів та комплекс меншовартості. Сергій Миколайович  закликав молоде покоління нічого не боятися та вірити у себе, адже все залежить виключно від бажання самої людини.

Продовжила обговорення Альона Ревко, керівник Інформаційного центру ЄС ЧНТУ, яка зробила акцент на тому, що в українського студента є багато можливостей для отримання освіти в кращих європейських ВНЗ. Проте для здійснення цілі потрібно докласти й трохи зусиль. Зокрема, як зауважила експерт, потрібно добре вивчити хоча б одну іноземну мову. На завершення пані Ревко висловила сподівання, що отримавши якісну європейську освіту, більшість українців будуть прагнути повернутися    назад, аби здійснити свій вклад у розвиток України.

Петраков Ярослав Валерійович - к.е.н., доцент, голова наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених ЧНТУ, стипендіат Програми ім. Л.Кіркланда, поділився власним досвідом навчання в Європі. Також він розповів цікавий факт під час свого навчання в Польщі. За його словами, багато польських викладачів йому казали про те, що на їх думку українські студенти одні з найкращих. Вся справа в тому, що в українців неабияка жага до знань, які вони просто «вигризають».

Казимір Віра Анатоліївна, заступник начальника управління освіти Чернігівської міської ради, кандидат історичних наук, звернула увагу на те, що прагнення до Європи треба виховувати ще із садочка. Вона розповіла про те як в Чернігові поширюються знання про європейські цінності. Так, за словами пані Казимір, у Чернігові в двадцять одній школі створені та працюють Євроклуби. Їх діяльність спрямована на вивчення та популяризацію європейського досвіду та поширення його на теренах українського простору.

За результатами дискусії чернігівські студенти дійшли висновку, що, й справді, Європа відкрита для них. Проте, для того аби бути цікавим й для Європи, потрібно докласти деяких зусиль. Зокрема, серед таких, молоді жителі Чернігова виділили вивчення іноземних мов. Також молодь підтримала твердження про те, що отримавши освіту в Європі потрібно прагнути скористатися своїми знаннями на благо розвитку України. 

 


Інші новини

Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.