Дискусія «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»

Четвер, 07 Вересня 2017 0 Дніпро

12 вересня у м. Дніпро відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні

Дискусію «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?», що відбулася 12 вересня в Палаці студентів ДНУ, вели: депутат, еколог, громадський діяч, вчений і студенти. 

  • Олексій Ангурець, Голова ГО «Зелений світ - Друзі землі», голова Громадської екологічної ради при Дніпропетровській ОДА, еколог;
  • Павло Хазан, Депутат Дніпропетровської Обласної Ради, Постійна комісія обласної ради з питань екології та енергозбереження;
  • Вадим Головченко, Експерт житлово-комунальних програм з енергозбереження Громадянської мережі ОПОРА;
  • Богдан Грушецький, Координатор Інформаційного центру Європейського Союзу при ДНУ ім. Олеся Гончара, доцент кафедри міжнародних відносин Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара

Чи відстає Дніпро у впровадженні програм енергоефективності та енергозбереження? Чи можливо впровадити кращі європейські практики енергоспоживання в контексті українських реалій? Енергозбереження – це стратегічні інвестиції чи мрія наївної людини? Чи підтримує місцева влада популяризацію енергоефективності та енергозбереження на рівні нашої області? Які є програми? Ці та інші питання обговорили гості дискусійного клубу.

Олексій Ангурець, Глава ГО «Зелений світ - Друзі землі» почав дискусію про енергоефективність на прикладі проблем Придніпровської ТЕЦ, як найпотужнішого підприємства, яке забруднює річка Дніпро і область. Згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, наша країна взяла на себе зобов'язання щодо закриття вугільних станцій. Однак контролювати цей процес і шукати кращий шлях вирішення питання повинна сама громадськість. Олексій Ангурець підкреслив, що відповідальність за стан природного середовища і процес впровадження відновлюваних джерел енергії є обов'язком кожного з нас. Тому закликав молодь взяти участь в громадських слуханнях з питань Придніпровської ТЕЦ 14 вересня.

Павло Хазан, депутат Дніпропетровської обласної ради, член постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження, розповів про історію впровадження відновлюваних джерел енергії в нашій області. Зараз депутатами обласної ради готується стратегія розвитку енергетичної сфери, яка буде включати в себе відновлювану енергетику, як невід'ємну її частину. Павло Хазан висловив надію, що в майбутньому ми зможемо перейти повністю на використання поновлюваних джерел енергії, адже Дніпропетровщина має всі природні умови і безліч промислових потужностей для розвитку цієї сфери.

Вадим Головченко, експерт житлово-комунальних програм з енергозбереження Громадянської мережі ОПОРА на простому прикладі порівняння характеристик лампи розжарювання і LED-лампи довів, що звичайна заміна ламп на енергозберігаючі протягом 5 років дасть можливість заощадити близько 6000 грн, що є вартістю, наприклад, недорогого ноутбука. Вадим Головченко розповів про різноманітні соціальні програми з енергозбереження, які існують в області, так звані «теплі кредити», які дають можливість утеплити будинок і менше платити за опалення.

Богдан Грушецький, координатор Інформаційного центру Європейського Союзу при ДНУ ім. Олеся Гончара представив напрацювання Європейського Союзу в сфері енергоефективності. Зокрема він розповів про концепцію циркулярної економіки, яка передбачає зменшення відходів в процесі виробництва і збереження ресурсів. Він підкреслив, що Україна, взявши на себе зобов'язання з адаптації законодавства до стандартів ЄС, вже робить перші кроки на цьому шляху. А саме, було прийнято два закони «Про фонд енергоефективності» та «Про енергетичну ефективність будівель», які спрямовані на модернізацію житлової інфраструктури України.

Студенти Дніпропетровського національного університету імені О.Гончара активно цікавилися програмами енергозбереження, які реалізуються в Дніпропетровській області, запитували про проблеми обліку комунальних ресурсів, дискутували про необхідність створення ОСББ, як шляху ефективного використання енергетики. Однак найбільш активно всі учасники обговорювали тему громадянської участі та громадської відповідальності, як основи демократичного суспільства.

Дискусійний клуб проводився в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України», який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України. Цього року особлива увага приділяється темам енергоефективності та енергозбереження.


Інші новини

Вівторок, 10 Жовтня 2017 0
10 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 06 Жовтня 2017 0
6 жовтня 2017 р. в приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі».
Четвер, 05 Жовтня 2017 0
5 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Вівторок, 03 Жовтня 2017 0
3 жовтня у м. Одеса відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 29 Вересня 2017 0
29 вересня у м. Миколаїв відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
13 вересня у м.Харків відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Краматорськ відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Дружківка відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.