Дискусія «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»

Четвер, 07 Вересня 2017 0 Харків

13 вересня у м.Харків відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» від Представництва ЄС в Україні

 

 

 

 

 

 

 

Дискусійний клуб, що відбувся у Харкові – один із 30, що проведені у всіх регіонах України (включаючи Донецьку та Луганську області, що під контролем уряду України) в рамках інформаційного проекту від Представництва ЄС. Через проведення таких ДК Представництво ЄС хоче залучити якомога більше молоді до обговорення питань, що важливі безпосередньо для них та для їх майбутнього, підтримати їх прагнення до різносторонньої комунікації та особистісного розвитку.

 

Директор інжинірингової компанії "Золотое сечение" Іван Єфанов заявив, що 40% всіх енерговитрат припадає на обслуговування, підігрів або охолодження приміщень. "В інших сферах діяльності людини складно досягти принципової збільшення енергоефективності, але у випадку з будинками легко можна досягти високої економії енергоресурсів. Зокрема, ця проблема незабаром буде обговорюватися в Харкові на енергетичному форумі", - підкреслив Єфанов.

 

Аспірант Інституту проблем машинобудування ім. Подгорного Сергій Омелічкін зазначив, що насправді, досить серйозні успіхи досягнуті наукою в підвищенні енергоефективності не тільки в житловому секторі, але і на транспорті. "Близько 35 років тому передовими досягненнями в цій галузі могли похвалитися і харківські вчені, які розробляли автомобілі на водні. У той час було зібрано п'ять автомобілів на водні, які 1,5 роки їздили по Харкову. Але тоді бензин коштував копійки, і ідея не прижилася. Зараз передовими в водневому транспорті є найбільші фірми - BMW або Toyota, яка розробила в 2009 р водневий автомобіль, якому вистачало палива на 600 км пробігу. Зараз в Україні водневі машини не розробляють ", - зазначив Омелічкін.

Голова ради громадської організації "Нова енергія" Віталій Філенко зазначив, що українським вченим складно отримувати фінансову підтримку, в тому числі грантову, з-за кордону. "Ось наприклад, в країні багато великих інститутів по сонячній енергетиці, а сонячні батареї виробляє тільки одна фірма. І то, швидше за все, просто збирають в країні батареї з китайських комплектуючих, щоб отримати пільги. Ні успішних впроваджень, ось і не отримають вчені підтримку ", - зазначив Філенко.

 

Дискусійний клуб проводиться в рамках інформаційного проекту "ЄС - вибір молодого покоління України", який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України. Цього року особливу увагу буде приділено темам енергоефективності та енергозбереження.

Енергозбереження, енергоефективність чи енергоякість, що обрати? Потенціал відновлюваних джерел енергії: кому і скільки? Екотраспорт України: перспективи та виклики? Ці та інші питання обговорюватимуть гості дискусійного клубу.

       

 

 

 

Спікери:

  • Віталій Филенко, Голова Ради Громадської організації «НОВА Енергія», старший викладач кафедри фізики нетрадиційних енерготехнологій та екології фізико-енергетичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;
  • Олена Агапова, Кандидат географічних наук, старший викладач кафедри фізичної географії та картографії факультету геології, географії, рекреації і туризму Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;
  • Сергій Омелічкін, Магістр прикладної фізики та астрономії, аспірант Інституту проблем машинобудування імені А.М. Підгорного НАН України, експерт проекту «Енергія для східних мерів»;
  • Роман Пальчиков, Консультант Харківської обласної ради, бакалавр прикладної фізики та наноматеріалів, фахівець з розробки Планів дій зі сталого кліматичного та енергетичного розвитку (SEAP) в рамках Європейської ініціативи «Угода мерів»;
  • Іван Єфанов, Директор інжинірингової компанії «Золотий розріз», кандидат фізико-математичних наук;

 

 

 

 

 

 

 

Дискусійний клуб проводиться в рамках інформаційного проекту  «ЄС: вибір молодого покоління України" який   спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України. Цього року особлива увага буде приділена темам енергоефективності та енергозбереження.

За додатковою інформацією звертайтеся по телефону (044) 425 77 09 або пишіть на e-mail ask@euroquiz.org.ua.


Інші новини

Вівторок, 10 Жовтня 2017 0
10 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 06 Жовтня 2017 0
6 жовтня 2017 р. в приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі».
Четвер, 05 Жовтня 2017 0
5 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Вівторок, 03 Жовтня 2017 0
3 жовтня у м. Одеса відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 29 Вересня 2017 0
29 вересня у м. Миколаїв відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
12 вересня у м. Дніпро відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Краматорськ відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Дружківка відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.