Дискусійний клуб «Чи створить ЕС робочі місця для молоді?»

Вівторок, 03 Жовтня 2017 0 Одеса

3 жовтня у м. Одеса відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні

Захід був організований в рамках проектів інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України", який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.

Учасниками дискусії стали студенти, викладачі ОНЕУ та ОРІДУ,  викладачі,  адміністративний персонал ОНЕУ та ОРІДУ, експерти та журналісти.

Проректор Одеського національного економічного університету Георгій Шубартовський зазначив: «Тема створення робочих місць для молоді в Україні є дуже актуальною та нагальною. На жаль, не завжди молодь має можливість влаштуватися на роботу за спеціальністю в Україні. Багато студентів після закінчення вишів намагається виїхати за кордон у пошуках кращої долі, що є дуже поганим прикладом для розвитку країни. Відтак, необхідно намагатися допомогти молоді влаштуватися на роботу в своїй країні, проінформувати її про ті можливості, які є у нас в державі. Звісно, європейський досвід освіти є важливим. Молодь – це майбутнє  держави, тому необхідно створити всі умови для то, щоб молоді люди після закінчення вищих навчальних закладів, а також після проходження навчання або практики за кордоном поверталися до України, втілювали досвід, який вони отримали за кордоном та намагалися розвивати й покращувати свою державу».

 

 

 

 

Своїми думками щодо теми обговорення поділився офіційний представник Торгівельно-Промислової  Палати України в Австрії, директор Українського Бізнес Консалтингу Ю.Би.Кон , Райнер Р. Штальтнер. Він вважає, що європейські цінності та стандарти –  це те, що повинна використовувати молодь України загалом,  не тільки Одещини.

На думку пана Райнера, Одеський регіон є дуже перспективним щодо залучення інвестицій та вдалого розвитку. Представник компанії Ю.Бі. Кон. зазначив перспективні напрямки, за якими можливим є розвиток Одеського регіону, на що потрібно звернути увагу для того, щоб іноземні інвестори зацікавилися регіоном та почали більше інвестувати грошей у розвиток як Одеси, так і України загалом. Європейські цінності та стандарти повинні стати не лише предметом дискусій, але й повинні втілюватися у життя повсякденно. Пан Райнер підкреслив, що для вдалого розвитку та виходу на міжнародний простір співпраці з іноземними інвесторами, Одеському регіону, перш за все, необхідні такі показники, як: наявність сировини, кваліфікований персонал, інфраструктура, стійка політична ситуація, прозоре законодавство, а також підтримання позитивного іміджу держави.

«Хто повинен створювати та втілювати європейські цінності та стандарти у життя? Молодь. Тільки молодь може підняти потужну хвилю і робити зміни.  Чи є місце молоді України в європейському просторі? Питання полягає в тому, чи  готові  майбутні українські фахівці до втілення цих цінностей, чи достатньо вони кваліфіковані та готові до виходу на європейський простір співпраці, а також що вони можуть запропонувати Європі та майбутнім інвесторам. А корисними ми можемо стати лише тоді, коли ми будемо не лише поділяти, а і використовувати європейські цінності та стандарти  у своєму житті, розвивати свій потенціал та розвивати економіку як регіону так і України», -  підкреслив  Райнер. Р. Штальтнер.

На думку пана Райнера, молодь саме той цінний потенціал, який сприятиме розвитку  Одеського регіону та України. Однак, такий розвиток можливий лише завдяки навчанню, знанням іноземних мов, високому професіоналізму, розвитку особистості та бажанню змінювати та вдосконалювати свою державу.

 

Таку ж думку поділила координатор Інформаційних Центрів  Представництва ЄС в Україні, стипендіатка програми DAAD Олександра Рязанцева, яка розповіла про свій досвід навчання за кордоном, а також зазначила, що наразі для навчання та працевлаштування студентів за кордоном дуже актуальним є знання не лише однієї іноземної мови. Під час заповнення заявок на участь у різноманітних проектах або грантах за кордоном, пріоритетним є знання другої (третьої) іноземної мови, а також залучення до громадської активності. Тому, перш за все, для того, щоб бути цікавим закордонним фахівцям, молоді необхідно постійно самовдосконалюватися, навчатися, бути відкритими до всього нового, розвивати свій професійний та особистий потенціал.

На думку пані Олександри, подорожі, навчання за кордоном, стажування – все це нові знання, знайомства та різноманіття життя. Отриманий досвід дозволяє в іншій країні побачити додаткові цінності та можливості.

 

 

 

 

 

 

 

 

Своєю думкою щодо теми дискусійного клубу поділилася співзасновник та СЕО бізнес – школи WAVE м . Одеси, пані Рузанна Арутюнян. Вона висловила думку, що більшість студентів після закінчення вишів, а також під час навчання в університеті бажають мати свою власну справу. Однак, пані Рузанна вважає, що одного лише бажання недостатньо для того, щоб створити свій власний бізнес та вдало розвивати його. «Наразі є нагальною проблемою  саме недостатність кваліфікованих кадрів. Ті фахівці, які приходять до нашої школи на тренінги або працевлаштовуватися, не відповідають  сучасним вимогам до кваліфікованих працівників. На жаль, вони не володіють  професійними знаннями  досконало, не володіють іноземною мовою на належному рівні, не відповідають європейським вимогам,  без яких наразі неможливо створювати свою справу та працювати із закордонними фахівцями», - поділилася своїм досвідом пані Рузанна.

«Я переконана, що головним для студентів є отримання знань, що означає: добре навчатися, отримувати знання, постійно самовдосконалюватися та розвивати свій потенціал, постійно відвідувати тренінги, дискусійні клуби та програми, які, на щастя, постійно функціонують в Одесі, отримувати практичні навички. Не зволікати можливостями, які надає нам життя для того, щоб бути висококваліфікованими фахівцями, яких завжди будуть раді бачити як закордонні роботодавці так і українські», - наголосила пані Рузанна.

Пані Рузанна акцентувала увагу на тому, що багато проектів для студентів  є абсолютно безкоштовними, крім того можна отримувати і стипендії. «Можливості потрібно використовувати. В першу чергу – це знання мови. По-друге, вміти себе позиціонувати, презентувати себе як в Україні так і за кордоном», - поділилася досвідом  пані Рузанна.

Своїм досвідом  допомоги щодо працевлаштування поділився  в.о. директора Центра зайнятості м. Одеси, пан Андрій Яцеленко. Він зазначив, що наразі дуже багато студентів бажають мати свою власну справу, свій бізнес. Однак, на думку пана Андрія є дуже багато інших різноманітних можливостей та шляхів працевлаштування та розвитку. Він акцентував увагу на тому, що велика кількість державних установ бажають працевлаштовувати майбутніх фахівців. Наразі є можливості працевлаштування в державних установах та підприємствах ще перебуваючи на навчанні у вишах. Державний сектор працевлаштування є дуже перспективним, багато установ, підприємств та організацій пропонують достойні зарплатні та умови праці.

Пан Андрій підкреслив, що наразі Центр зайнятості  розширив та вдосконалив свою діяльність і дуже плідно співпрацює з різними ВНЗ Одещини і готовий запропонувати допомогу щодо працевлаштування та проходження практики саме у державних установах м. Одеси. «Для студентів відкриті дуже гарні можливості, однак, на жаль, наші майбутні фахівці не обізнані з тими можливостями, які для них можуть запропонувати саме Центри зайнятості. Тому необхідно інформувати студентів якомога частіше, для того, щоб у них не виникало бажання працювати за кордоном, а виникало бажання професійно розвиватися у своїй країні. Наш Центр зайнятості пропонує велику кількість програм та проектів, до яких студенти можуть залучатися саме під час навчання, навіть під час навчання на 1-го курсі. Тому, ми дуже раді бачити студентів, які мають бажання брати участь у  проектах та програмах, які пропонує саме наш Центр зайнятості», - висловив свою думку пан Андрій.

На його думку, те, що студенти мають бажання навчатися за кордоном, а також виїжджають працювати за кордон, а потім намагаються там залишитися на постійне проживання є дуже поганим як для  українських ВНЗ  так і для економіки України загалом. «Ми можемо втратити кращих фахівців, які могли  б працювати на користь нашої країни, розвивати та вдосконалювати її», - поділився своєю думкою пан Андрій.

Керівник відділу із зв’язків з роботодавцями та працевлаштування студентів Одеського національного економічного університету Олена Тринчук розповіла про можливості для молоді. За її словами існує багато міжнародних програм, тренінгів тощо. «Наш відділ пропонує багато цікавих пропозицій щодо працевлаштування для студентів. Кожного року ми проводимо «Ярмарку Вакансій», до якої залучаємо багато різних міжнародних та українських компаній, наразі ми маємо серед наших партнерів більше ніж 50 компаній» , - зазначила Олена Тринчук.

«Міжнародні та українські компанії, з якими ми співпрацюємо, пропонують нашим студентам та студентам м. Одеси різноманітні вакансії. Студенти мають можливість працювати повний робочий день, якщо це узгоджено з батьками та адміністрацією університету, або неповний робочий день, або часткову зайнятість. Таким чином, якщо студенти мають бажання отримувати професійний досвід перебуваючи у стінах університету, вони мають підтримку  та захищеність з боку університету та нашого відділу. Ми постійно контролюємо працевлаштування та проходження стажування наших студентів у цих компаніях, пропонуючи їм постійну  підтримку та консультацію», - підкреслила у своїй доповіді пані Олена.

На думку головного юрисконсульта ООО «Нептун» Світлани Телешевської до питання працевлаштування студентів необхідно підходити з юридичної точки зору. «Чому саме в Європейські країни наші студенти намагаються працевлаштуватися? На мою думку, їх приваблює високий рівень заробітних плат, європейський рівень життя, європейські стандарти, а також  соціальна гарантія. Окрім того, велике значення має розвинута економіка та справедливе правосуддя», - стверджує пані Світлана.

Пані Світлана наголошує на тому, що в Україні повинні розроблятися механізми удосконалення  державної політики для забезпечення державою  1-х робочих місць для молоді та молодих спеціалістів.

Свою точку зору з приводу працевлаштування висловили Валерія Ольшанська та Марина Мрук віце-президент міжнародної молодіжної організації AIESEC в Одесі та лідер команди по створенню проектів Incoming Global Volunteer.  Вони вважають,  що молодь необхідно занурювати в практичне середовище, де вони мають можливість отримувати професійні навички і особистий розвиток. У цьому їм можуть допомагати різноманітні молодіжні організації. «Головне, щоб у кожному університеті міста був вибір таких організацій, які спроможні надавати консультації та поради», - стверджує Валерія Ольшанська.

 З приводу майбутніх професій висловила свою думку Марина Мрук : «Кожна молода людина обираючи майбутню професію ставить перед собою питання: Чи буде ця професія актуальною через певний час? Тому необхідно слідкувати за змінами, які відбуваються у нашому житті. Наразі є актуальними такі професії, як: маркетолог, розробник персональних пенсійних планів, ігромастер, спеціаліст з краудсорсингу, молекулярний дієтолог тощо. Відтак, вимирання та відтворення або поява нових професій є природнім процесом, який завжди відбуватиметься, тому що змінюється життя, його умови та вимоги. Відтак, незворотнім процесом є перепідготовка фахівців, отримання нових професій та кваліфікацій», - стверджує пані Марина.  

На думку координатора Інформаційного центру ЄС ОНЕУ Ірини Шостак, молодь –  майбутнє  міста, його потенціал, а працевлаштована молодь  - це потенціал країни, її соціальна та економічна гарантія. Тому, дуже важливо проінформувати молодь Одещини про ті можливості працевлаштування, які є в нашому місті та в країні загалом. Головним є те, щоб молодь міста не розчаровувалася у своїй професії після закінчення вищих навчальних закладів, не шукала кращої долі за кордоном.  Вона вважає, що більшість абітурієнтів обирають для себе іноземні навчальні заклади, лише тому, що їм здається, що після отримання вищої освіти за кордоном, у майбутніх фахівців є набагато більше можливостей працевлаштування та самореалізації.  Однак, на її думку, необхідно реалізовуватися та  використовувати свій потенціал у нашій країні. Розвивати громадянське суспільство, розвивати економіку, розвивати всі сфери життя для того, щоб будувати Європу в Україні», - переконана пані Ірина.

За словами координатора Інформаційного Центру ЄС існує багато можливостей для молоді, які надає саме Одеський національний економічний університет, інформуючи студентів про різноманітні проекти та гранти, до яких можуть залучатися студенти ще протягом навчання, а також використовуючи зв’язки вишу з роботодавцями, які готові запропонувати працевлаштування студентам навіть під час навчання. Тому, на її думку, студентам необхідно не зволікати щодо можливостей, які їм пропонують, намагатися розвивати себе, більше цікавитися тими можливостями, які пропонує їм саме вищі навчальні заклади, користуватися ними для особистого та професійного розвитку, що у свою чергу, призведе до розвитку країни загалом.

Під час дискусії учасники активно ділилися своїм досвідом стажувань або навчання у яких їм довелося брати участь. Давали корисні поради студентам щодо їх подальшого працевлаштування, професійного розвитку, самовдосконалення, а також можливостей, які  пропонують різноманітні організації Одещини та Одеський національний економічний університет. 


Інші новини

Вівторок, 10 Жовтня 2017 0
10 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 06 Жовтня 2017 0
6 жовтня 2017 р. в приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі».
Четвер, 05 Жовтня 2017 0
5 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 29 Вересня 2017 0
29 вересня у м. Миколаїв відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
12 вересня у м. Дніпро відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
13 вересня у м.Харків відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Краматорськ відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Дружківка відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.