Дискусія «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?»

Четвер, 05 Жовтня 2017 0 Львів

5 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні

5 жовтня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка за підтримки  Представництва ЄС в Україні відбувся дискусійний клуб на тему: «Чи є місце молоді України у Європейському просторі». Захід спрямований на формування у молодих людей проєвропейської орієнтації та мотивації до саморозвитку, донесенні можливостей європейських програм, організацій та проектів, а також встановлення тісніших контактів, налагодження ефективної комунікації із міжнародним бізнесом для посилення конкурентоспроможності української молоді на міжнародному ринку.

Дискусію модеруали Маріанна Кохан, доцент кафедри менеджменту ЛНУ ім. Івана Франка, канд. екон. наук, магістрант програми Europa Studies Європейського університету Віадріна (Німеччина) та Іванна Мищишин, координатор академічної мобільності Erasmus+ у ЛНУ ім. Івана Франка.

У дискусії взяли участь:
Андрій Москаленко, Львівська міська рада
, заступник міського голови з розвитку
Мар’яна Луцишин, Європейська Бізнес Асоціація, менеджер Західноукраїнського офісу

Марія Зубрицька, ЛНУ ім. І. Франка, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці 
Генрік Петерсон, LvivInternationalRotaryClub, підприємець, Данія
Роман Околович, міжнародна логістична компанія GoodLogistic, комерційний директор
Ірина Дунаєвська, міжнародна виробнича компанія CRH, менеджер з навчання та розвитку

Аліція Расмус,  Центр кар’єри Лодзької Політехніки, Польща, HR-фахівець, тренер
Аліна Черкас, студентка факультету міжнародних відносин ЛНУ імені Івана Франка, студентка Університету Гронінгена (Нідерланди) в рамках програми Erasmus+, Член ГО «Європейський молодіжний парламент»

У дискусії взяли участь близько 100 учасників, серед яких зацікавлені студенти та школярі, представники молодіжних міжнародних та освітніх об’єднань, учасники освітніх проектів, викладачі, керівники та адміністративні працівники провідних ВНЗ Львова, Києва, Республіки Польща, державні та муніципальні службовці, місцеві підприємці, представники міжнародного бізнесу,  бізнес-асоціацій Європи, Данії, Австрії у Львові, неурядових міжнародних організацій, незалежні HR-консультанти та дослідники.

Модератори:
Мар
іанна Кохан, доцент кафедри менеджменту ЛНУ ім. Івана Франка, канд. екон. наук, магістрант програми Europa Studies Європейського університету Віадріна (Німеччина)

Іванна Мищишин, координатор академічної мобільності Erasmus+ у ЛНУ ім. Івана Франка

 

Звертаючись з вітальним словом до учасників дискусійного клубу, Володимир Мельник, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка зауважив, що «сьогодні потрібно формувати не тільки фундаментальну базу фахівців, а й орієнтуватися на ринок потреб та послуг, орієнтуватися на європейський рівень стандартів, на те, щоб наші навчальні програми були спрямовані на запити роботодавця». Також ректор Львівського університету висловив переконання, що така зустріч буде мати дуже важливе значення, і ми з студентами та роботодавцями, міжнародними організаціями за підтримки ЄС рухаємося в правильному напрямку.

Андрій Москаленко, Львівська міська рада, заступник міського голови з розвитку 

«Знання для студента є первинними, комунікативні навички теж важливі, але ще більш важливою є екосистема формування майбутнього фахівця, яка включає місто, компанії, студентів, університет. І центральним тут є студент, тому що сьогодні він – студент, завтра – працівник компанії, післязавтра – директор.

Сьогодні в університеті є досить багато прецедентів розвитку освітніх ініціатив і програм міжнародного рівня, про які треба говорити. Для прикладу, спільний проект економічного факультету ЛНУ, міста та бізнесу -  програма «Startup економіка», де викладання має бути на 60% англійською мовою, і яку з наступного року є амбіція відкрити. Деякі викладачі зі Стенфорда будуть працювати з нашими викладачами у Львові. Місту потрібна наявність великої кількості  стартапів, які мають європейський потенціал.»

Мар’яна Луцишин, Європейська Бізнес Асоціація, менеджер Західноукраїнського офісу 

«Сьогоднішня молодь є тією молоддю, яка має по-перше – свободу, по-друге – бажання щось робити і по-третє – креативність. І що заважає таким людям залишатись тут – це страх. Наше завдання створювати умови безпеки, щоб молоді люди могли креативити в нашій країні.

Протягом двох років Україна є, і буде, цікавою для іноземних інвестицій, є великий кадровий потенціал, земельні ресурси, маємо 3 місце в світі за креативністю.

Європейський бізнес потребує людей, які мають бажання працювати. Особливо потерпають виробничі компанії від браку людських ресурсів, і це є великою проблемою, оскільки Європа переорієнтовується на виробництво.  Ми в Асоціації говоримо про підняття заробітних плат, створення хороших умов, але основний акцент сьогодні все ж на освітніх закладах професійної орієнтації.

Наш студент має зрозуміти, що все в його руках, і він повинен визначитися, що йому дійсно потрібно. Молоді люди,  не бійтеся, краще переборіть свій страх і дійте!».

Марія Зубрицька, ЛНУ ім. Івана Франка, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці  

«Сьогодні університет має 200 місць у рамках програм обміну ЄС Еразмус+, це вже є історією нашого успіху в Україні. Студентам, щоб бути успішним на ринках праці Європи потрібно бути висококонкурентним, а це означає знання мов, креативність, критичне мислення, вміння працювати в групах. І тут питання до змісту освіти: як ми це культивуємо, як це робимо? Історія успіху українських студентів залежить не тільки від теоретичних знань, а й від стажування, практики. Польські університети давно вже випрацювали свою модель роботи з бізнесом, в них дуже багато практичних курсів та програм. Фінський досвід показує, що 50 % дисциплін навчального плану є практично орієнтовані програми, у деяких французьких університетах – до 75%.  Тому, що такі програми це є гарантією стабільності, успішності на ринках праці випускників»

Генрік Педерсон, LvivInternationalRotaryClub, підприємець, Данія 

«Якщо подивитися на сучасну ситуацію в Україні, то її можна порівняти з Польщею, Естонією 20 років тому. Ці країни також мали великі сумніви щодо європейської перспективи, але тепер вони є членами ЄС. Україна робить багато чого, щоб досягнути своєї європейської мети та стати повноцінним членом ЄС.  Сьогодні багато країн Європи стикаються з проблемою пошуку кваліфікованих кадрів, зокрема йдеться про ІТ-сферу. Привілей України полягає в тому, що ви маєте потужну масу талановитих людей. В Україні є сприятливі умови, щоб розвивати свій бізнес, вона справді вже досягнула багато.  Сьогодні і університет, і всі присутні, проте головне – молоді люди тут є основою майбутнього цієї країни»

Роман Околович, міжнародна логістична компанія GoodLogistic, комерційний директор

«На європейському ринку наявний адміністративний менеджмент, чітка регламентована робота в кожній галузі, компанії, підрозділі. Коли студенти хочуть працювати у Європі, то повинні розуміти, що там потрібно працювати на компанію, на знання, працювати над собою.

Які компетенції роботодавці очікують від студентів?

Зробити себе конкурентоспроможними: знання іноземних мов, відповідальність, здобуття досвіду через стажування. Вміння аналізувати, презентаційні навички, перетворення ідеї бізнес-план, працелюбство і відважність заглибитися у свою спеціальність на пару років, щоб набратися досвіду.

Ірина Дунаєвська, міжнародна виробнича компанія CRH, менеджер з навчання та розвитку
«Одна з кар’єрних можливостей європейського спрямування – це програма стажувань для молоді в міжнародних компаніях. Співпраця з  молодими  і талановитими спеціалістами — один із пріоритетів  кадрової політики CRH. Молоді фахівці отримують можливість розвиватись та формуватись як професіонали в успішній міжнародній компанії. Стажери мaють можливість цілісно пізнавати процес роботи заводів, тому що програма стажування охоплює всі підрозділи підприємства, брати участь у творчих проектах, поглиблювати свої знання та вміння на тренінгах та курсах, проектах із корпоративної соціальної відповідальності та допомагати у впровадженні чергових програм стажування»  

Аліція Расмус,  Центр кар’єри Лодзької Політехніки, Польща, HR-фахівець, тренер

«Важливим для кар’єри молодих людей – це є здобуття досвіду. Я працюю як з роботодавцями, так і з студентами, з свого досвіду можу зауважити, що практичний досвід приходить тільки, коли ми на практиці його реалізуємо.

У нашій Політехніці і польські, і українські студенти мають можливість не тільки навчатися, а й здобувати досвід, якщо вони охочі до цього, і мають бажання до цього. Впродовж навчання в університеті студенти здобувають досвід у комунікаціях, роботи в групах, це ті компетенції, які потрібні роботодавцям. Робота поза навчанням надає можливості для підготовки для ринку праці.»

Аліна Черкас, студентка факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка, студентка Університету Гронінгена (Нідерланди) в рамках програми Еразмус+, член ГО «Європейський молодіжний парламент»

«Студенти сьогодні мають змогу як вчитися, так і всебічно розвиватися. Саме громадські організації допомагають студентам отримати навички організації проектів, публічного виступу, промоції проектів та іншого. В рамках сесій Європейського молодіжного парламенту у молоді, яка приїжджає на заходи з усієї Європи є змога англійською мовою обговорити актуальні питання міжнародних відноси та європейської політики. Я вважаю, що лише комбінація професійних знань, отриманих в університеті спільно з саморозвитком студента та його власним прагненням до самовдосконалення можуть зробити юних спеціалістів бажаними на ринку праці».


Інші новини

Вівторок, 10 Жовтня 2017 0
10 жовтня 2017 року відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 06 Жовтня 2017 0
6 жовтня 2017 р. в приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі».
Вівторок, 03 Жовтня 2017 0
3 жовтня у м. Одеса відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
П'ятниця, 29 Вересня 2017 0
29 вересня у м. Миколаїв відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
12 вересня у м. Дніпро відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
13 вересня у м.Харків відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» від Представництва ЄС в Україні
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Краматорськ відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Четвер, 07 Вересня 2017 0
22 вересня у м. Дружківка відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?»
Середа, 31 Травня 2017 0
7 червня у м.Суми відбувся Дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?» від Представництва ЄС в Україні.
Середа, 24 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
П'ятниця, 28 Квітня 2017 0
27 квітня в Чернігові відбувся дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України".
Четвер, 27 Квітня 2017 0
27 квітня у Вінниці відбувся дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність». Захід був ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Вівторок, 25 Квітня 2017 0
27 квітня в Херсоні Представництво ЄС в Україні провело дискусійний клуб «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід пройшов у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня у Тернополі Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусійний клуб на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?». Про що говорили читайте в нашому огляді.
Субота, 25 Березня 2017 0
25 березня у Києві відбувся дискусійний клуб «Енергоефективність зараз чи катастрофа завтра?» у співпраці з Еко-клубом НаУКМА «Зелена Хвиля».
Вівторок, 07 Березня 2017 0
7 березня у місті Рівне відбувся дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Читайте більше в нашому огляді.
Середа, 01 Березня 2017 0
1 березня у Тернополі пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Вівторок, 28 Лютого 2017 0
28 лютого в Івано-Франківську відбувся Дискусійний клуб на тему «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?». Про що говорили молодь міста та області читайте в огляді.
П'ятниця, 24 Лютого 2017 0
24 лютого у конференц-залі коворкінгу Communa у Львові відбувся Дискусійний клуб «Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?» ініційований та організований Представництвом Європейського Союзу в Україні.
Четвер, 23 Лютого 2017 0
23 лютого у Чернівцях пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Що думають про це жителі міста та області читайте в нашому огляді.
Вівторок, 21 Лютого 2017 0
21 лютого в Ужгороді пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Учасники обговорювали питання ринку праці, створення робочих місць для молоді, можливостей самореалізації в громадському, бізнесовому секторах або ж у державній службі, про вікно можливостей, які відкриває ЄС перед молодими людьми.
П'ятниця, 27 Січня 2017 0
27 січня у Харкові пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?».
Четвер, 26 Січня 2017 0
26 січня у місті Кам'янське пройшов Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Про що поговорили та яких висновків дійшли читайте в нашому огляді.
Середа, 25 Січня 2017 0
25 січня у Запоріжжі відбувся Дискусійний клуб від Представництва Європейського Союзу в Україні на тему "Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?". Що сказали жителі Запоріжжя читайте в нашій статті.
Понеділок, 23 Січня 2017 0
23 січня у Полтаві відбувся Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Учасники обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Молодь обговорювала можливості роботи закордоном та переваг роботи в громадському секторі. Тема для дискусійного клубу була обрана не випадково, адже питання роботи для молоді міста є насправді актуальним.
Четвер, 01 Грудня 2016 0
1 грудня у Кропивницькому учасники Дискусійного клубу від Представництва ЄС в Україні обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
28 листопада у Чернігові пройшов Дискусійний клуб від Представництва ЄС в Україні. Експерти та активна молодь обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
26 листопада у Черкасах учасники Дискусійного клубу обговорювали питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
17 листопада у Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.