Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність? Відбувся перший Дискусійний клуб на тему енергоефективності

Четвер, 17 Листопада 2016 0

Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів з міста Житомир. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.

Пані Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні, наголосила: “Цей садочок повинен стати прикладом, взірцем того, як можна зберігати енергію в наших будинках, дитячих садках, школах. Сьогодні ми проводимо Дискусійний клуб для того, щоб люди могли зрозуміти, як можна заощадити. Тим паче, що йде зима і це питання стає більш актуальним. Мені здається, що в Житомирі є великий потенціал і він має використовуватися і за допомогою іноземних інвестицій, і міської ради, і самих громадян”.

Модеретор:

  • Жанна Соловйова, голова правління Фонду громади Житомира, з червня по жовтень 2016 року була задіяна у якості експерта до проекту «Інтегрований розвиток міст України», що здійснюється за підтримки Німецького Товариства з міжнародного розвитку;

Спікери:

  • Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні;

  • Борис Пахолюк, заступник директора департаменту економічного розвитку Житомирської міськради;

  • Павло Сергійчук, заступник директора КП «Житомиртеплокомуненерго»;

  • Оксана Рафальська, експерт проекту IFC «Енергоефективність в житловому секторі України», голова ОСББ «Новий Бульвар 7»,

  • Віталій Покляченко, експерт з енергоефективних технологій, директор ТОВ “Магія комфорту”

Заступник директора департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Борис Пахолюк розповів, що Житомир залучив більше 65 мільйонів євро міжнародної фінансової допомоги на енергоефективні програми. Експерт проекту IFC «Енергоефективність в житловому секторі України», голова ОСББ «Новий Бульвар 7» Оксана Рафальська поділилася секретами успіху та розповіла про те, що необхідно робити першочергово для отримання “теплових кредитів”.

Під час дискусії активно обговорювали альтернативне опалення, утеплення будинків та квартир, зростання вартості комунальних послуг, у тому числі й з опалення. Участь у дискусії також взяли й наймолодші житомиряни. Учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 представили новітній проект по альтернативному опаленню приміщень. Суть полягає в тому, щоб водойма заповнюється сіллю, концентрація якої буде накопичувати та утримувати тепло на дні водойми. За рахунок цього тепла можна буде забезпечувати житлові будівлі гарячою водою та опаленням. Наразі молоді винахідники шукають інвесторів, що могли б долучитися до впровадження проекту.

У ході гарячої дискусії учасники дійшли висновку, що зважаючи на ріст вартості комунальних послуг є нагальна потреба впроваджувати енергоефективні програми на рівні квартири, дому, міста і країни в цілому. На сьогоднішній день енергоефективність - це не тільки і не стільки модно, але дуже необхідно. Більше інформації про проведену дискусію у розділі "Дискусійні клуби".

Дискусійний клуб проводиться в рамках інформаційного проекту  «ЄС: вибір молодого покоління України", якийє ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО Фундація "Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

 


Інші новини

Понеділок, 12 Червня 2017 0
Сьогодні у приміщенні Представництва ЄС в Україні пройшло нагородження переможців вікторини на тему Європи та Європейського Союзу Euroquiz. Перемогу здобули Вікторія Абакумова з Харкова (у складному рівні) та Євген Васильченко з Добропілля (у простому рівні), які набрали найбільшу кількість балів протягом 5 раундів вікторини.
Четвер, 25 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті пройшов День кар'єри. Захід організовано Інформаційним центром ЄС у Маріуполі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація "Відкрите суспільство "».
Четвер, 18 Травня 2017 0
18 травня в Ужгороді пройшов День кар’єри ЄС від Представництва ЄС в Україні.
Вівторок, 16 Травня 2017 0
16 травня 2017 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні пройшов 5-й студентський «Ярмарок вакансій». Організаторами заходу виступили Інформаційний центр ЄС ЧНУ та Університетський центр кар’єри при профспілковій організації студентів ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Четвер, 04 Травня 2017 0
27 квітня 2017 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся День Кар’єри ЄС. Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС ЧНТУ у співпраці з відділом з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю ЧНТУ при підтримці Представництва ЄС в Україні.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня 2017 р. на базі Тернопільського національного економічного університету з ініціативи Інформаційного центру ЄС ТНЕУ й за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся День кар’єри ЄС. Захід організовано за підтримки ректора вищого навчального закладу, доктора економічних наук, професора Андрія Крисоватого й у співпраці з Центром працевлаштування та зв’язків з випускниками ТНЕУ.
Понеділок, 03 Квітня 2017 0
Упродовж 29-30 березня 2017 року в м. Львів на базі Інформаційного центру ЄС при ЛНУ ім. Івана Франка відбувалася щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні.
Понеділок, 27 Березня 2017 0
Економіка і географія – не єдине, що об’єднує Європу. Старий світ виніс зі своєї кривавої історії двох світових війн один, на перший погляд, дуже простий, проте важливий урок – Європа зможе жити благополучно лише в мирі та злагоді між усіма державами, що її формують. І хто б міг подумати, що передвісником цього миру стане … футбол.
Вівторок, 21 Березня 2017 0
Завжди мріяли про вищу освіту у Європі, проте побачивши прейскуранти на європейське навчання вже встигли вирішити, що Вам слід забути про свою мету? Агов, не потрібно розчаровуватися! У Вас є купа нагод виграти право на безкоштовне, а найголовніше – це якісне навчання в Європі! Ми зібрали найпривабливіші освітні програми з Європи для українців:
Четвер, 01 Грудня 2016 0
Учасники Дискусійного клубу у Кропивницькому обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
Експерти та активна молодь Чернігова обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
Учасники Дискусійного клубу обговорювала питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Понеділок, 06 Червня 2016 0
6 червня 2016 року пройшов Всеукраїнський форум «ФОРМАТ: Європеєць» від Представництва ЄС в Україні. Захід став фінальним акордом інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді».
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.