Зима прийшла: хто нас зігріє? Відбувся Дискусійний клуб в Чернігові

Понеділок, 28 Листопада 2016 0

Експерти та активна молодь Чернігова обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.

Модератор:

  • Оксана Стельмах, Керівник прес-центру «Чернігівський вибір»

Спікери:

  • Вікторія Давидова, Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні;

  • Наталія Висіканець, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА у м.Чернігові;

  • Олександр Подгорний, керівник Центру «Доброчин»;

  • Людмила Максименко, начальник Управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради;

  • Ігор Подгорний, координатор проекту «Чиста земля»

Пані Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації поінформувала присутніх про численні заходи, які проводяться Представництвом ЄС в Україні, серед яких і цей Дискусійний клуб на тему енергоефектиності. За її словами дуже важливо почути думку студентів та школярів стосовно питання енергозбереження та яким чином стимулювати їх до заощадження на споживанні електроенергії та тепла, адже комунальні платежі поки що сплачують не вони, а їх батьки.

За словами Людмили Максименко, начальника управління економічного розвитку міста, міська влада Чернігова працює в напрямку енергозбереження ще з 2007 року. Саме тоді був створений відділ енергозбереження в Управлінні економічного розвитку. Вона розповіла, що у 2012 році відбулося приєднання міста до європейської ініціативи “Угода мерів”. У 2015 році був прийнятий План дій сталого енергетичного розвитку Чернігова до 2023 року, який вимагає здійснення чітких дій щодо підвищення енергоефективності будівель. Стратегія розвитку міста в цьому напрямку включає понад 70 проектних пропозицій майже на 1,5 млрд.гривень. Цілий розділ цього документу, присвячений вихованню свідомого відношення до споживання енергоресурсів жителями Чернігова.

Палка дискусія була розпочата з питання від учасника Дискусійного клубу про виховання в молоді свідомого ставлення до витрачання ресурсів. Керівник проекту «Чиста земля» Ігор Подгорний зазначив, що існують перешкоди на шляху до енергоефективності з боку енергогенеруючих компаній, політиків, що використовують цю тему для популізму, а також споживачів, які отримують субсидії.

На думку Наталії Висіканець питання енергоефективності є стратегічним для всієї України. Вона переконана, що виховання свідомого ставлення до споживання води, газу, тепла та енергії повинно відбуватися не час від часу. Це має бути системним процесом, починаючи від дитячого садочку і на все життя. Експерт вважає що, «якщо ми сформуємо покоління відповідальних споживачів, то через 15-20 років ми дійсно матимемо підґрунтя для впровадження енергоефективних заходів». Вона вважає, що стимулювати енергозбереження можна тільки комплексно. Проведення глобальної та наскрізної інформаційної кампанії дасть змогу пояснити утворення тарифів, наслідки клаптикового утеплення та необхідність термомодернізації.

Ігор Підгорний підкреслив, що існує безліч способів менше витрачати енергії. Експерт навів приклад з особистого досвіду - “пасивний будинок” із солом’яних панелей, який він побудував разом з однодумцями. Для порівняння: цегляний будинок споживає 250 ккал на 1 кв.м/рік, пасивний будинок споживає 25 ккал кв.м/рік. При вуличній температурі повітря -5 градусів, у приміщенні зберігається температура +10 без будь-якого обігріву.

Представник центру «Доброчин» Олександр Подгорний наголосив на тому, що Чернігівщина є лідером серед областей за кількістю міст, що мають План дій сталого енергетичного розвитку і реалізовують стратегії енергозбереження. Але найбільшою проблемою є те, що не завжди вистачає фахівців, які можуть якісно написати проект для залучення коштів. Тут можуть виникати і мовні барєри, і невідповідна освіта та інші причини. Він також зазначив, що багато представників і влади, і громадських організацій, і бізнесу, перебуваючи у країнах Прибалтики, Польщі тощо, вивчають досвід впровадження енергоефективних технологій, захоплюються їхніми принципами енергозбереження. Але повертаються на рідну землю і знову забувають про все, що бачили. На його думку чернігівцям потрібно не лише дивитися на досвід інших країн, а і активно впроваджувати та застосовувати отримані знання та досвід.

Як заощаджують енергію поділилися досвідом студенти Чернігівського обласного педагогічного ліцею - в їх гуртожитку встановлені пластикові вікна та засоби обліку тепла. Ліцеїсти зазначили: «Ми дійсно економимо воду та світло. У нас працює енергетичний патруль – чергові, які слідкують за тим, щоб ліцеїсти не забували вимикати світло та воду». А студенти Чернігівського національного педагогічного університету розповіли, що «гаряча вода у гуртожитку подається погодинно – в такий спосіб економимо. Також у кімнатах встановлюємо енергозберігаючі лампочки».

В ході дискусії стало зрозумілим, що відповідь на питання «Зима прийшла: хто нас зігріє?» в нас самих, адже кожен має персональну відповідальність за те, як він користується енергоресурсами, наскільки він турботливо ставиться до води, газу, тепла та енергії. Але крім того, має бути ефективна співпраця влади, бізнесу та громади міста для того, щоб зима не стала лихом, а була звичайною порою року. Більше інформації про проведену дискусію у розділі "Дискусійні клуби".

Дискусійний клуб проводиться в рамках інформаційного проекту  «ЄС: вибір молодого покоління України", якийє ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО Фундація "Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.


Інші новини

Понеділок, 12 Червня 2017 0
Сьогодні у приміщенні Представництва ЄС в Україні пройшло нагородження переможців вікторини на тему Європи та Європейського Союзу Euroquiz. Перемогу здобули Вікторія Абакумова з Харкова (у складному рівні) та Євген Васильченко з Добропілля (у простому рівні), які набрали найбільшу кількість балів протягом 5 раундів вікторини.
Четвер, 25 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті пройшов День кар'єри. Захід організовано Інформаційним центром ЄС у Маріуполі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація "Відкрите суспільство "».
Четвер, 18 Травня 2017 0
18 травня в Ужгороді пройшов День кар’єри ЄС від Представництва ЄС в Україні.
Вівторок, 16 Травня 2017 0
16 травня 2017 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні пройшов 5-й студентський «Ярмарок вакансій». Організаторами заходу виступили Інформаційний центр ЄС ЧНУ та Університетський центр кар’єри при профспілковій організації студентів ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Четвер, 04 Травня 2017 0
27 квітня 2017 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся День Кар’єри ЄС. Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС ЧНТУ у співпраці з відділом з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю ЧНТУ при підтримці Представництва ЄС в Україні.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня 2017 р. на базі Тернопільського національного економічного університету з ініціативи Інформаційного центру ЄС ТНЕУ й за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся День кар’єри ЄС. Захід організовано за підтримки ректора вищого навчального закладу, доктора економічних наук, професора Андрія Крисоватого й у співпраці з Центром працевлаштування та зв’язків з випускниками ТНЕУ.
Понеділок, 03 Квітня 2017 0
Упродовж 29-30 березня 2017 року в м. Львів на базі Інформаційного центру ЄС при ЛНУ ім. Івана Франка відбувалася щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні.
Понеділок, 27 Березня 2017 0
Економіка і географія – не єдине, що об’єднує Європу. Старий світ виніс зі своєї кривавої історії двох світових війн один, на перший погляд, дуже простий, проте важливий урок – Європа зможе жити благополучно лише в мирі та злагоді між усіма державами, що її формують. І хто б міг подумати, що передвісником цього миру стане … футбол.
Вівторок, 21 Березня 2017 0
Завжди мріяли про вищу освіту у Європі, проте побачивши прейскуранти на європейське навчання вже встигли вирішити, що Вам слід забути про свою мету? Агов, не потрібно розчаровуватися! У Вас є купа нагод виграти право на безкоштовне, а найголовніше – це якісне навчання в Європі! Ми зібрали найпривабливіші освітні програми з Європи для українців:
Четвер, 01 Грудня 2016 0
Учасники Дискусійного клубу у Кропивницькому обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Субота, 26 Листопада 2016 0
Учасники Дискусійного клубу обговорювала питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів з міста Житомир. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
Понеділок, 06 Червня 2016 0
6 червня 2016 року пройшов Всеукраїнський форум «ФОРМАТ: Європеєць» від Представництва ЄС в Україні. Захід став фінальним акордом інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді».
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.