Пройшла дискусія на тему: Хто потурбується про енергоефективність в Кропивницькому?

Четвер, 01 Грудня 2016 0

Учасники Дискусійного клубу у Кропивницькому обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.

Модератор:

  • Марія Симонова, модератор Дискусійних клубів в проекті “ЄС: вибір молодого покоління України” від Представництва ЄС

Спікери:

  • Світлана Бондарчук, Заступниця керівника ГО “Еко-альянс 4.0”, член Громадської ради при Держеконіспекції України, кандидат біологічних наук;

  • Олена Арутюнян, Голова Ради євроклубів Кіровоградщини, член громадської ради при Кіровоградській ОДА;

  • Олександр Гавриленко, Голова громадської ради при Кіровоградській ОДА

  • Михайло Сафонов, начальник відділення збуту ТОВ "УДЕН-УКРАЇНА"

Дискусія була розпочата з перегляду тематичних відео роликів про способи заощадження енергії. Також увага гостей клубу була привернута до спеціально розроблених командою  постерів з енрегоефективності - практичних порад заощадження електроенергії та тепла на побутовому рівні. Учасники Дискусійного клубу були дуже активними, ставили багато питань спікерам та ділились власним досвідом.

Олександр Гавриленко, Голова громадської ради при Кіровоградській ОДА, відзначив, що молоде покоління регіону - це ті люди, які будуть творити життя регіону в майбутньому. Молодь має стати рушійною силою започаткування культури енергоспоживання в суспільстві та популяризувати способи енергозбереження. Як голова Громадської ради при облдержадміністрації він закликав молодь брати активну участь у громадському житті та  займатися громадською діяльністю, аби мати можливість ділитися своїми ідеями та пропозиціями змін для покращення життя в регіоні, в тому числі для посилення енергоефективності. Він підкреслив, що маленькі зміни під силу кожному, і саме з них розпочинаються великі зрушення. Будь-яка молода людина, яка прагне змін повинна шукати союзників і громадська ради відкрита до діалогу.

Михайло Сафонов, начальник відділення збуту ТОВ "УДЕН-УКРАЇНА" підкреслив, що ніхто, крім нас самих не потурбується про енергоефективність в місті та регіоні. Він зазначив, що жителі регіону повинні бути активними громадянами, займатися цим питанням в громадських організаціях і працювати над тим, щоб привертати увагу до наявних проблем, пропонувати варіанти їх вирішення. На прикладі власної справи пан Михайло показав важливість роботи на перспективу: “Наша компанія розпочинала роботу 10 років тому,  коли до електроопалення ніхто не ставився всерйоз. Тоді ми перепробували всі варіанти, подивилися на перспективу - те що зараз і має робити молодь - і ми зрозуміли, що найкращий варіант - це альтернативні джерела енергії. Саме тому ми обрали варіант електроопалення. Зараз спектр більш розширений у цій галузі: і кондукційні, й інфрачервоні варіанти. Останнє є найбільш економним та якісним варіантом.” Найперше, що потрібно зробити, обравши шлях енергозбереження для себе, це провести енергоаудит, зробити всі інші заходи для утеплення приміщення, а вже після цього раціонально обрати вид опалення. Енергоаудит – це основа ефективного енергозбереження у майбутньому, основа планування нашого життя. Із сказаного експерт вивів формулу успіху: 1) мати бажання вирішити проблему, 2) вірно підібрати методологію процесу та 3) просто діяти.

Світлана Бондарчук, Заступниця керівника ГО “Еко-альянс 4.0”, член Громадської ради при Держеконіспекції України, кандидат біологічних наук впевнена, що енергоефективність – це запорука нашого майбутнього. Однак, експерт привернула увагу до іншої сторони питання. Вона підкреслила, що вироблення достатньої кількості енергії поки що неможливо досягнути з “нульовим втручанням” у навколишнє середовище. Навіть, якщо ми говоримо про “чисті” джерела, вплив на природу є. Наприклад, виробництво сонячних панелей є досить шкідливим, а ще стоїть питання про їх утилізацію і переробку. Може це і не питання сьогодення – одна панель слугує близько 50 років - проте ми маємо думати про майбутнє.

Свою думку висловила і Олена Арутюнян, Голова Ради євроклубів Кіровоградщини, член громадської ради при Кіровоградській ОДА. Вона наголосила, що говорячи про енергоефективність, ми говоримо про європейський стиль життя. Євроклуби в області вже успішно втілюють ініціативи і проекти, спрямовані на збереження енергії. Молоді люди можуть і мають розповідати батькам та одноліткам про те, що не варто залишати зарядні пристрої у розетках, треба вимикати світло у кімнаті, яку залишаєш і про інші дуже нескладні, але важливі правила. Однак, не слід забувати, що середня температура у приміщенні у різних країнах Європи значно нижча, ніж в Україні, особливо вночі. Не треба робити батареї опалення дуже гарячими, краще одягнути трохи тепліший одяг. Вона підкреслила, що в Україні діють різноманітні проекти Європейського Союзу: технічні, інформаційні та просвітницькі, а також закликала не нехтувати тією інформацією, яка вже доступна.

Головним висновком до якого прийшли учасники дискусії стало те, що турбуватись про енергоефективність у регіоні має кожен житель, адже все починається з малого. Більше інформації про проведену дискусію у розділі "Дискусійні клуби".

Дискусійний клуб проводиться в рамках інформаційного проекту  «ЄС: вибір молодого покоління України", якийє ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО Фундація "Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України. 


Інші новини

Понеділок, 12 Червня 2017 0
Сьогодні у приміщенні Представництва ЄС в Україні пройшло нагородження переможців вікторини на тему Європи та Європейського Союзу Euroquiz. Перемогу здобули Вікторія Абакумова з Харкова (у складному рівні) та Євген Васильченко з Добропілля (у простому рівні), які набрали найбільшу кількість балів протягом 5 раундів вікторини.
Четвер, 25 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті пройшов День кар'єри. Захід організовано Інформаційним центром ЄС у Маріуполі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація "Відкрите суспільство "».
Четвер, 18 Травня 2017 0
18 травня в Ужгороді пройшов День кар’єри ЄС від Представництва ЄС в Україні.
Вівторок, 16 Травня 2017 0
16 травня 2017 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні пройшов 5-й студентський «Ярмарок вакансій». Організаторами заходу виступили Інформаційний центр ЄС ЧНУ та Університетський центр кар’єри при профспілковій організації студентів ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Четвер, 04 Травня 2017 0
27 квітня 2017 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся День Кар’єри ЄС. Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС ЧНТУ у співпраці з відділом з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю ЧНТУ при підтримці Представництва ЄС в Україні.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня 2017 р. на базі Тернопільського національного економічного університету з ініціативи Інформаційного центру ЄС ТНЕУ й за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся День кар’єри ЄС. Захід організовано за підтримки ректора вищого навчального закладу, доктора економічних наук, професора Андрія Крисоватого й у співпраці з Центром працевлаштування та зв’язків з випускниками ТНЕУ.
Понеділок, 03 Квітня 2017 0
Упродовж 29-30 березня 2017 року в м. Львів на базі Інформаційного центру ЄС при ЛНУ ім. Івана Франка відбувалася щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні.
Понеділок, 27 Березня 2017 0
Економіка і географія – не єдине, що об’єднує Європу. Старий світ виніс зі своєї кривавої історії двох світових війн один, на перший погляд, дуже простий, проте важливий урок – Європа зможе жити благополучно лише в мирі та злагоді між усіма державами, що її формують. І хто б міг подумати, що передвісником цього миру стане … футбол.
Вівторок, 21 Березня 2017 0
Завжди мріяли про вищу освіту у Європі, проте побачивши прейскуранти на європейське навчання вже встигли вирішити, що Вам слід забути про свою мету? Агов, не потрібно розчаровуватися! У Вас є купа нагод виграти право на безкоштовне, а найголовніше – це якісне навчання в Європі! Ми зібрали найпривабливіші освітні програми з Європи для українців:
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
Експерти та активна молодь Чернігова обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
Учасники Дискусійного клубу обговорювала питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів з міста Житомир. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
Понеділок, 06 Червня 2016 0
6 червня 2016 року пройшов Всеукраїнський форум «ФОРМАТ: Європеєць» від Представництва ЄС в Україні. Захід став фінальним акордом інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді».
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.