День кар’єри в Острозі

Середа, 11 Жовтня 2017 0

10 жовтня 2017 року в Національному університеті «Острозька академія» відбувся День кар’єри ЄС. Захід організовано Інформаційним центром ЄС у м. Острозі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація “Відкрите суспільство”».

Дні кар’єри проходять у різних містах України в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді», який націлений на інформування молоді та інтеграції громадян України у європейський простір. Відповідно, цей захід не тільки пропонує професійні можливості для потенційних працівників, але й дозволяє відчути досвід співбесіди, пройти стажування, навчитись писати ґрунтовні резюме й умінню себе презентувати роботодавцеві. 

Вибір Острога обумовлений тим, що тут зосереджений Національний університет «Острозька академія», один із кращих вузів України, а також Інформаційний центр ЄС за керівництвом Карповця Максима. Попри це, містечко віддалене від обласних центрів, тому потребує особливої уваги від бізнесу, громадських організацій та представників влади. На відкритті заходу Пасічник Ігор Демидович, ректор Національного університету «Острозька академія», зауважив про унікальну нагоду для роботодавців отримати кращих студентів України: «Вони не тільки вмотивовані кар’єрним ростом, але є справжніми патріотами своєї держави. Саме таких працівників багатьом не вистачає». Зі свого боку Максим Карповець, керівник Інформаційного центр ЄС, додав наступне: «Нам дуже приємно, що Представництво ЄС надало нам унікальну можливість не тільки зустрітись із роботодавцями, але й провести Дискусійний клуб і тренінги, які відкривають молоді Європу зсередини». Тому учасники заходу отримали цікавий досвід спілкування із роботодавцями, написання резюме та мотиваційних листів.

Важливою частиною заходу було проведення Дискусійного клубу «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?», зорганізованого керівником Інформаційного центру Карповцем Максимом та його замісником Лисовець Наталією, магістром культурології. Дискусійний клуб є невід’ємною частиною цьогорічних Днів кар’єри ЄС, де учасники мали нагоду обговорити ключові виклики для молоді в ЄС. Важливо, представники євроклубів також взяли участь у дискусії. Серед учасників були також представники влади та експерти зі стажування студентів у ЄС. Спікери та учасники обговорили найбільш гострі виклики для молоді в інтерактивному форматі.

Ситницька Оксана Анатоліївна, заступник міського голови з гуманітарних питань у м. Острог, зазначала:  “Острог надзвичайно активно долучається до співпраці з молоддю, зокрема у процесі євроінтеграції. Будь-яка ініціатива підтримується попри незначне фінансування. Постійно відбувається взаємодія із європейськими країнами. У цьому сенсі є велика перспектива для молодіжних старт-апів, що особливо показав нещодавній проект Острога (Україна) та Моравський Берунь (Чехія)”. Лебедюк Віталій, декан політико-інформаційного факультету, канд. наук з державного управління, спеціаліст із питань європейської політики, має досвід навчання та стажування. Він підкреслив: “Сьогодні надзвичайно велика кількість програм і можливостей для студентів. Основне, що Європа відкрита для співпраці між молоддю. Студентська мобільність змінює кругозір, додає більше можливостей для кар’єрного росту та власного фахового вдосконалення. Зауважу, що рівень знань повністю відповідає європейським вимогам, тому студентам фактично не складно інтегруватись у освітні чи культурні процеси”. Зі свого боку, Шевчук Дмитро, декан гуманітарного факультету, доктор філос. наук, спеціаліст із питань європейської політики, розкрив наступне питання дискусії: “Болонський процес доволі активно впроваджується у Острозькій академії, зокрема в контексті створення єдиного освітнього простору. Ми намагаємось повною мірою реалізувати наступні стандарти: трансфер кредитів, співмірність освітніх вимог, європейський додаток до диплома. Усе це ознаки імплементації Болонської системи”. Артеменко Віктор, Advocacy Manager у Реанімаційний Пакет Реформ – РПР, менеджер проектів, віце-президент у Національній спілці молоді України, неодноразовий учасник програми Erasmus+: “Мій досвід показує, що вчитись у Європі цікаво, хоча не завжди просто. Основне для цього це, насамперед, бажання, а далі рівень англійської та ініціативність. Важливо, що Європа пропонує багато можливостей для навчання, але вони поки якісно відмінні від українських. Тому для багатьох вибір очевидний. Однак поки найлегше все ж таки спробувати себе у програмах обмінних, а не повноцінних освітніх.”

Наступним етапом заходу були три тренінги, які провели запрошені гості з Києва та учасники програми Erasmus +. Кирил Безкоровайний, офіційний делеґат від молоді в ООН, головний редактор науково-популярного журналу «Куншт», розповів як заповнювати цікаво й лаконічно резюме під час тренінгу «Як написати резюме, щоб стати молодіжним делегатом в ООН». Паралельно Марія Цип’ящук, експерт з міжнародного права, координатор та юрист у ГП Української Гельсінської спілки з прав людини (м. Рівне), та Тетяна Мала, PR-менеджерка Міжнародного фестивалю документального кіно “Docudays”, розкрили питання громадської активності в Україні та Європи у тренінгу «Формати громадської активності». Вікторія Каламаж і Наталя Парфенюк, учасники програм Erasmus+, спеціалісти із міжнародних відносин, розповіли про те, яким чином запрезентувати себе для молодіжних програм у тренінгу «Навчатися в ЄС: підготовчі етапи та лайфхаки (Erasmus+)».

«День кар’єри ЄС» у Острозі є одноденним заходом, що проводиться Інформаційним центром ЄС у м. Острозі, в рамках інформаційного проекту “ЄС: вибір молодого покоління України”, який є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується Громадською організацією “Фундація “Відкрите суспільство”.


Інші новини

П'ятниця, 06 Жовтня 2017 0
6 жовтня 2017 р. в приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся День кар’єри ЄС у м. Луцьк. Захід організовано Інформаційним центром ЄС у м. Острозі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація “Відкрите суспільство”».
Четвер, 05 Жовтня 2017 0
5 жовтня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся «День кар’єри ЄС». Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС м. Львова у співпраці з відділом сприяння працевлаштуванню студентів та випускників ЛНУ ім. І. Франка, та за підтримки Представництва ЄС в Україні.
Субота, 30 Вересня 2017 0
29 вересня 2017 року у в кампусі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся «День кар’єри ЄС». Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС м. Миколаїв за підтримки Представництва ЄС в Україні.Захід відвідали 469 учасників.
Понеділок, 12 Червня 2017 0
Сьогодні у приміщенні Представництва ЄС в Україні пройшло нагородження переможців вікторини на тему Європи та Європейського Союзу Euroquiz. Перемогу здобули Вікторія Абакумова з Харкова (у складному рівні) та Євген Васильченко з Добропілля (у простому рівні), які набрали найбільшу кількість балів протягом 5 раундів вікторини.
Четвер, 08 Червня 2017 0
7 червня 2017 року у Конгрес-центрі Сумського державного університету пройшов інформаційний захід «День кар'єри ЄС», спрямований на ознайомлення молоді зі шляхами професійного зростання, освітніми та кар’єрними можливостями для молоді в європейському просторі.
Четвер, 25 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті пройшов День кар'єри. Захід організовано Інформаційним центром ЄС у Маріуполі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація "Відкрите суспільство"».
Четвер, 18 Травня 2017 0
18 травня в Ужгороді пройшов День кар’єри ЄС від Представництва ЄС в Україні.
Вівторок, 16 Травня 2017 0
16 травня 2017 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні пройшов 5-й студентський «Ярмарок вакансій». Організаторами заходу виступили Інформаційний центр ЄС ЧНУ та Університетський центр кар’єри при профспілковій організації студентів ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Четвер, 04 Травня 2017 0
27 квітня 2017 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся День Кар’єри ЄС. Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС ЧНТУ у співпраці з відділом з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю ЧНТУ при підтримці Представництва ЄС в Україні.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня 2017 р. на базі Тернопільського національного економічного університету з ініціативи Інформаційного центру ЄС ТНЕУ й за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся День кар’єри ЄС. Захід організовано за підтримки ректора вищого навчального закладу, доктора економічних наук, професора Андрія Крисоватого й у співпраці з Центром працевлаштування та зв’язків з випускниками ТНЕУ.
Понеділок, 03 Квітня 2017 0
Упродовж 29-30 березня 2017 року в м. Львів на базі Інформаційного центру ЄС при ЛНУ ім. Івана Франка відбувалася щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні.
Понеділок, 27 Березня 2017 0
Економіка і географія – не єдине, що об’єднує Європу. Старий світ виніс зі своєї кривавої історії двох світових війн один, на перший погляд, дуже простий, проте важливий урок – Європа зможе жити благополучно лише в мирі та злагоді між усіма державами, що її формують. І хто б міг подумати, що передвісником цього миру стане … футбол.
Вівторок, 21 Березня 2017 0
Завжди мріяли про вищу освіту у Європі, проте побачивши прейскуранти на європейське навчання вже встигли вирішити, що Вам слід забути про свою мету? Агов, не потрібно розчаровуватися! У Вас є купа нагод виграти право на безкоштовне, а найголовніше – це якісне навчання в Європі! Ми зібрали найпривабливіші освітні програми з Європи для українців:
Четвер, 01 Грудня 2016 0
Учасники Дискусійного клубу у Кропивницькому обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
Експерти та активна молодь Чернігова обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
Учасники Дискусійного клубу обговорювала питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів з міста Житомир. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
Понеділок, 06 Червня 2016 0
6 червня 2016 року пройшов Всеукраїнський форум «ФОРМАТ: Європеєць» від Представництва ЄС в Україні. Захід став фінальним акордом інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді».
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.