Заява об'єднання «Реформи мають бути справжніми» щодо е-декларування громадських активістів та членів наглядових рад державних підприємств

 03.04.2018   00:00 EUVPБлог
Вважаємо неприйнятними зміни до закону «Про запобігання корупції» щодо електронного декларування майна, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій та члени наглядових рад державних підприємств зобов'язані подавати е-декларації.

Європейські партнери один за одним заявляють про безпрецедентні порушення, пов’язані із цим законом. Зокрема, на сайті Єврокомісії опублікована заява, де відзначається, що за останні роки Україна досягла значного прогресу у розвитку громадянського суспільства, й важливо не підірвати досягнутий прогрес. «Верховна Рада України повинна повернутися до проблеми та скасувати зобов'язання щодо декларування активістів громадянського суспільства», — йдеться у заяві.

Як і наші колеги, вважаємо, що цей репресивний механізм проти паростків громадянського суспільства має бути повністю скасований. Громадянське суспільство має функціонувати без зайвих перешкод і втручань з боку держави. Метою системи декларування майна є запобігання корупції державними посадовими особами шляхом виявлення потенційно необґрунтованого збагачення державних службовців. Представники громадянського суспільства не є державними службовцями, тому вимагання від них декларацій про майно лише створює надмірний тягар та тиск, що на руку лише тим, хто хоче знищити зусилля України ефективно боротися з корупцією. Ми за прозорість громадських організацій, але тими методами, які прийняті у демократичних країнах.

Водночас закон поширює практику декларування майна на іноземців, що запрошені в якості незалежних членів наглядових рад державних підприємств. Така практика не використовується ніде у світі, знаходиться на межі можливостей виконання і має єдину мету — сприяти швидкому звільненню іноземних експертів для заміни їх підконтрольними особами.

Вважаємо абсолютно неприпустимими подібні мотиви при формуванні українського законодавства і підтримуємо вимогу наблизити його до міжнародних норм.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.