15.05.2019   16:00 EUVPБлог
Наш перший відкритий #євроурок одночасно сьогодні дивилися близько 4 тисяч користувачів. До нього приєдналися 2164 українські школи.
Цей урок був незвичним – і за темою («Європа починається з тебе» - про європейські цінності та європейські звички); і за формою (онлайн); і за поведінкою ведучого (жарти Майкл Щур – неперевершені), і за самим форматом.

«Вчитель» поставив учням питань більше, ніж вони йому. «Чому не треба давати хабарів?», «Що робити, якщо ти став свідком, як хтось дає хабар?», «Що робити, якщо прийшли відпочивати з друзями в ліс, а там - сміття?», «Що таке інтелектуальний хабар? Не знаєте? Це коли ви даєте списувати!», «А чи є дівчата, які хочуть здобути чоловічі професії?» Ці питання змушували замислитися.

Тішуся, що багато дітей в залі наважувалися підняти руку і говорили. Говорили те, що думали, і - я пишаюся нашими дітьми і тим, що вони говорили. Вони вільні, вони критично мислять, вони інші.

Думаю, багато стереотипів ми сьогодні зламали. І буде над чим подумати учасникам уроку й надалі.

Дякую тим, завдяки кому цей урок відбувся: Міністерство освіти і науки УкраїниМіністерство інформаційної політики УкраїниОфіс віце-прем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, @Association4U, Google Україна.

Дякую Майклу Щуру за нове амплуа і за це зізнання: «Колись, коли я ще вчився в школі і навіть універі, ми після себе лишали свинюшники в лісі, і тепер це мене гризе». Всі люди колись робили вчинки, за які їх потім гризуть спогади. Але бути європейцем – це означає робити висновки і змінюватися на краще.

І на питання «Чи зміняться наші люди, коли ми вступимо в ЄС»? Майкл правильно відповів: «Ми вступимо в ЄС, коли зміняться наші люди». Друзі, давайте змінюватися. Бо ми – європейці.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.