Як пройшов форум «Формат: ЄВРОПЕЄЦЬ»

Понеділок, 06 Червня 2016 0

6 червня 2016 року пройшов Всеукраїнський форум «ФОРМАТ: Європеєць» від Представництва ЄС в Україні. Захід став фінальним акордом інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді».

В Холі Чемпіонів НСК «Олімпійський» зібралось близько 140 учасників форуму з різних куточків України, серед яких були студенти, політики, експерти з євроінтеграції, громадські діячі та ін. Відкрили форум привітальними словами поважні гості: Томас Фреллесен, заступник Голови Представництва ЄС, а також заступник Міністра молоді та спорту України, Олександр Ярема. Вони поділилися своїми думками щодо актуальності заходу, а також важливості теми європейського вибору молоді.

Центральною лінією форуму була церемонія нагородження переможців конкурсів проекту. Фіналістів фото, відео, блогів, аудіо конкурсів привітали члени професійного журі, які також завітали на форум.

Вікторія Давидова, Радник Відділу преси та інформації Представництва ЄС, виступила з надихаючою промовою до учасників форуму та нагородила переможців конкурсу відео: Черновола Ігоря, м. Нікополь,  з відео  «Стань Європейцем вже сьогодні», Лисенко Олександру, м. Київ, з роботою «Ми - за Євроінтеграцію!» та Тарасенка Анатолія, м. Запоріжжя, «Відкриті кордони».

Пані Вікторія нагородила також переможця конкурсу блогів: Марину Сорокіну, смт Березне, із блогом «Мій вклад в майбутнє України».

Юргіс Вільчінскас, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС, а також офіційний фотограф Президента України – Михайло Палінчак, нагородили переможців конкурсу фото: Владислава Кіщенко, м. Дніпро, з роботою «Український Військовий», Анну Мартиненко, м. Луцьк, з роботою «На Шляху» та Панченко Яна, м. Київ, "Portrait of the soul".

Фіналістів конкурсу аудіо: Юлію Заліську, м. Кіровоград, із піснею «Україна Це Европа»Передрій Анастасія, м. Луцьк, із подкастом «Європа - В Україні. Україна - В Європі» та Олену Китаєву, м. Київ, з «Інтерв’ю з пересічними українцями» - нагороджували Давід Стулік, прес-аташе Представництва ЄС в Україні, а також Роман Давидов – програмний директор радіостанції РАДІО ЄС. Всі переможці отримали іменні сертифікати та грошові призи.

Учасники форуму поділилися своїми думками на тему, що для українців означає бути європейцем. Допомагали розібратися із питанням, що ж таке формат «європеєць» досвідчені гості форуму:

  • Багато питань також було і до Павла Шеремети, засновника Школи Публічного Менеджменту при Українському католицькому університеті, члена правління Львівської Бізнес Школи. Він вважає, що рішучою силою нашого європейського вибору повинна бути дія.
  • Валерій Пекар, співзасновник Громадянської платформи Нова Країна, поділився своїми думками щодо модернізації нашої країни, і яка роль кожного українця в цій трансформації.
  • Юлія Тищенко, політолог, керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень, поділилась своїми думками щодо європейського вибору, а також надала практичні поради того, як бути ближче до Європи.
  • На завершення виступив Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції - Мустафи Найєма. Він зазначив важливість міжнародного досвіду у сучасному процесі освіти. Наполегливо радив використовувати всі можливості, що відкриває співпраця з Європейськими країнами.

Впродовж двох років до інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді» долучились тисячі молодих людей. Що таке Європа, які можливості вона відкриває, чому саме Європа стала вибором України – на ці питання мали змогу знайти відповіді молоді українці. 

Проект «ЄС: вибір української молоді»  є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає  ГО "Молодіжна Альтернатива". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.


Інші новини

Понеділок, 12 Червня 2017 0
Сьогодні у приміщенні Представництва ЄС в Україні пройшло нагородження переможців вікторини на тему Європи та Європейського Союзу Euroquiz. Перемогу здобули Вікторія Абакумова з Харкова (у складному рівні) та Євген Васильченко з Добропілля (у простому рівні), які набрали найбільшу кількість балів протягом 5 раундів вікторини.
Четвер, 25 Травня 2017 0
24 травня у Маріупольському державному університеті пройшов День кар'єри. Захід організовано Інформаційним центром ЄС у Маріуполі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація "Відкрите суспільство "».
Четвер, 18 Травня 2017 0
18 травня в Ужгороді пройшов День кар’єри ЄС від Представництва ЄС в Україні.
Вівторок, 16 Травня 2017 0
16 травня 2017 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні пройшов 5-й студентський «Ярмарок вакансій». Організаторами заходу виступили Інформаційний центр ЄС ЧНУ та Університетський центр кар’єри при профспілковій організації студентів ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Четвер, 04 Травня 2017 0
27 квітня 2017 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся День Кар’єри ЄС. Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС ЧНТУ у співпраці з відділом з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю ЧНТУ при підтримці Представництва ЄС в Україні.
П'ятниця, 21 Квітня 2017 0
25 квітня 2017 р. на базі Тернопільського національного економічного університету з ініціативи Інформаційного центру ЄС ТНЕУ й за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся День кар’єри ЄС. Захід організовано за підтримки ректора вищого навчального закладу, доктора економічних наук, професора Андрія Крисоватого й у співпраці з Центром працевлаштування та зв’язків з випускниками ТНЕУ.
Понеділок, 03 Квітня 2017 0
Упродовж 29-30 березня 2017 року в м. Львів на базі Інформаційного центру ЄС при ЛНУ ім. Івана Франка відбувалася щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні.
Понеділок, 27 Березня 2017 0
Економіка і географія – не єдине, що об’єднує Європу. Старий світ виніс зі своєї кривавої історії двох світових війн один, на перший погляд, дуже простий, проте важливий урок – Європа зможе жити благополучно лише в мирі та злагоді між усіма державами, що її формують. І хто б міг подумати, що передвісником цього миру стане … футбол.
Вівторок, 21 Березня 2017 0
Завжди мріяли про вищу освіту у Європі, проте побачивши прейскуранти на європейське навчання вже встигли вирішити, що Вам слід забути про свою мету? Агов, не потрібно розчаровуватися! У Вас є купа нагод виграти право на безкоштовне, а найголовніше – це якісне навчання в Європі! Ми зібрали найпривабливіші освітні програми з Європи для українців:
Четвер, 01 Грудня 2016 0
Учасники Дискусійного клубу у Кропивницькому обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
Понеділок, 28 Листопада 2016 0
Експерти та активна молодь Чернігова обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
Субота, 26 Листопада 2016 0
Учасники Дискусійного клубу обговорювала питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.
Четвер, 17 Листопада 2016 0
Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів з міста Житомир. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
© 2015—2017 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.