03.02.2018   09:00
Euroquiz

10 порад, як зняти ідеальний влог

Зняти влог не складніше, а подекуди й легше, ніж написати текстовий. Ми розповімо вам про десять секретів, які допоможуть зробити ваш влог якісним та успішним.

1. Ідея

Свіжа та оригінальна ідея врятує будь-яке відео. Виконання та якість відходять на задній план, якщо ми стикаємось зі справді оригінальною ідеєю або історією.

Що цікавого про ЄС ви можете розповісти глядачам? Які ваші унікальні знання зможуть захопити їх увагу? В першу чергу, знайдіть круту ідею. Саме вона підкаже вам, що саме і яким чином знімати.

Для натхнення можете почитати список зі 101 теми для відеоблогу.

 

2. Сценарій

Складні ідеї потребують додаткової роботи. Щоб зйомка пройшла легко і швидко, складіть попередній сценарій влогу.

Найпростіший спосіб підготовки – це написати текст, який ви будете озвучувати у влозі. Зважайте, що сценарій має бути написаний розмовною мовою. Письмова мова з канцеляризмами і складними зворотами звучить штучно у відео.

Для складних відео можна написати сценарій у дві або три колонки, де у першій ви будете записувати номер сцени або час, у другій – текст, який потрібно озвучити, і у третій – що саме знаходитиметься у фокусі камери.

Більше порад з оформлення сценарію дивіться тут. Приклад простого сценарію тут.

 

3. Чим знімати

Найпростіший спосіб зйомки – на фронтальну камеру мобільного телефону або веб-камеру ноутбука. Проте в такому разі відео буде недостатньо якісним.

Для якісніших влогів використовуйте тилову (основну) камеру смартфону або, за наявності, цифровий фотоапарат. Для таких зйомок вам також знадобиться штатив.

Зовнішній мікрофон також зробить ваше відео суттєво кращим – звук буде глибшим і чистішим. Вартість такого мікрофону складе лише від 100 гривень, а якість відео підніметься суттєво.

 

4. Як знімати

При зйомці з рук, намагайтеся уникати тремтіння відео, міцно тримайте телефон, фотоапарат чи відеокамеру.

Якщо ви знімаєте для youtube, слідкуйте, щоб відео було знято у горизонтальному форматі, для Instagram або Facebook накраще підійте квадратний або вертикальний формат. Стандартне співвідношення сторін для youtube – 16:9.

Слідкуйте також за розширенням відео. Стандартом вважається, якщо по ширині відео складатиме принаймні 720 пікселів.

Більше інформації про те, як проводити зйомки дивіться у нашому відео.

 

5. Світло

Погане освітлення може зіпсувати найкращі відео.

Уникайте ракурсів, за якими джерело світла буде позаду вас. Найкращі кадри виходитимуть при зйомці на вулиці в хмарну погоду або вранці чи увечері, коли Сонце низько над зенітом. Коли Сонце високо, це створює різкі та контрастні тіні на обличчі, які негарно виглядатимуть на відео.

Якщо ви знімаєте в приміщенні, подбайте, щоб світло падало на вас з кількох джерел. Це може бути світло з вікна, зі стелі або настінних ламп. Зображення при цьому буде цікавішим та якіснішим. Про те, як обладнати світло для зйомок у приміщенні читайте тут.

 

6. Монтаж

Здебільшого, у вас виникне потреба вирізати шматки з відео та скріпити окремі ролики між собою. Для цього скористайтесь спеціальними програмами для монтажу відео.

Для монтажу відео на мобільних пристроях ви можете скористатися такими програмами як Power Director Video Editor, KineMaster, Quick або аналогами. Для монтажу на комп’ютері під Windows ви можете скачати безкоштовно такі програми як Windows Movie Maker, Avidemux, Lightworks або аналогів.  Для користувачів Apple на комп’ютерах встановлена чудова програма iMovie.

Для професійного монтажу вам знадобляться платні програми такі як Adobe Premiere, Pannacle Studio, Sony Vegas абощо.

Короткі поради щодо монтажу можете знайти тут.

 

7. Звук

Щоб зробити ваше відео іще кращим, спробуйте очистити фоновий шум. Такі функції є у більшості програм з монтажу відео.

Також спробуйте додати фонову музику, звукові ефекти. В мережі ви знайте багато безкоштовних бібліотек звуків, які ви можете використати у своєму відео, наприклад freesound.org.

 

8. Ефекти

Щоб зробити відео іще більш досконалим, додайте фільтри, ефекти або анімацію. Такі функції також доступні у багатьох програмах з обробки відео.

Відштовхуйтесь від своєї ідеї і не обмежуйте фантазію.

 

9. Поширення в соціальним мережах

Зняти відео мало, потрібно щоб його хтось подивився.

Розмістіть відео на своїх сторінках і каналах у youtube, facebook, іnstagram тощо. Ми радимо саме заливати відео окремо у кожну соціальну мережу, а не ділитися лінками – це допоможе збільшити загальну кількість глядачів.

Не соромтесь скинути посилання на відео своїм друзям або в групи, що мають тематику спільну з вашим відео.

 

10. Спілкування з глядачами

Важливий аспект, про який забувають влогери – спілкування зі своїми глядачами і підписниками. Читайте коментарі та відповідайте на них, всіляко спілкуйтесь зі своєю аудиторією.

Це прямий шлях до того, щоб збудувати навколо свого каналу стійку спільноту і стати справді популярним влогером.