22.02.2018   00:00
EUVP

У Києві відбувся Транспортний діалог високого рівня Україна-ЄС

19-20 лютого 2018 в Києві відбулася історична подія, причому, не лише за нашими оцінками, але й на думку Єврокомісії. Перше засідання високого рівня Транспортний діалог Україна-ЄС. Це перший такий захід Європейського Союзу серед усіх країн Східноєвропейського Партнерства.

Делегацію Єврокомісії очолив Директор Генерального директорату з питань транспорту (DG Move) Європейської Комісії Генрік Гололей.

Впродовж двох днів відбулися переговори з Віце-прем`єр-міністром з питань європейської інтеграції Ivanna Klympush-Tsintsadze, профільним віце-прем`єр-міністром Володимир Кістіон, спільне засідання з парламентськими комітетами з питань транспорту Ярослав Дубневич і європейської інтеграції Mariya Ionova.

У Міністерстві відбулося розширені переговори з представниками усіх підвідомчих установ і держпідприємств.

Розглянули транспортну стратегію 2030 (домовилися з Урядом, що її невідкладно затвердимо), стан підготовки євроінтеграційних законопроектів (є чітка воля парламентарів проголосувати 7 базових законів цього року), розширення європейської транспортної мережі TEN-T та розвиток коридорів, підписання наступного року Угоди про спільний авіаційний простір, використання нових фінансових інструментів ЄС.
Домовилися про спільну роботу щодо визначення спільних пріоритетів в інфраструктурній сфері з фінансовою підтримкою з боку ЄС, повну співпрацю з питань ухвалення європейського законодавства з подальшою його імплементацією та виконанням, спільна робота у сфері цифрової інфраструктури, дорожньої безпеки.

Приємно, що пан Гололей повністю підтримав наш намір перетворити Україну на сучасну державу, тестовий майданчик для відпрацювання новітніх технологій, таких як блокчейн, електрокари, самокеровані авто, Гіперлуп. Більше, того, підкреслив, що саме цю, надзвичайно перспективну світову нішу, має повне право посісти Україна.

Під час заходу отримали радісну звістку, що Neighborhood Investment Facility ЄС виділив фінансування будівництва об’їздної дороги біля Тернополя в рамках нашого проекту GO Highway і розглядається співфінансування проекту заходу євроколії на територію України. Наша довга нудна бюрократична робота має і практичний вимір.

Домовилися, що наступне засідання проведемо одразу після затвердження Урядом Транспортної стратегії та Плану дій до неї, позитивного голосування в парламенті 7 європейських законів. Такий підхід до засідань відверто тішить, бо всі сторони концентруються не на ритуальних щорічних зібраннях, а виключно на змістовній частині.

Прозорість, прогнозованість і довіра до партнерів вибудовується довгим чином. Радий, що говоримо однією мовою і адекватно сприймаємо єдину реальність.

Дякую команді Міністерства інфраструктури, Ви - круті!

П.С. На початку міністерського засідання згадали хвилиною мовчання загиблих Героїв Небесної сотні.
Після чого, європейці запалили свічки на Майдані в пам`ять про полеглих за вільну Україну, яка відстоює своїм життям європейські цінності.