До Презентації Звіту про виконання угоди про асоціацію

 23.02.2018   21:00 EUVPБлог
Сьогодні з колегами презентували звіт з виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС у 2017 році і говорили про те, як у 2018-му досягти більших результатів. Маса вражень від конструктивної та щирої розмови урядовців, парламентарів, громадянського суспільства і наших партнерів із ЄС. Переповнена зала свідчить про те, що інтерес до євроінтеграції лише зростає – пропорційно тому, як суспільство усвідомлює суть і значення передбачених Угодою змін, що можливі лише через щоденну кропітку працю величезної кількості людей у всіх сферах життя по всій країні.

Уже вдруге підбиваючи підсумки року євроінтеграції, маю дві не надто свіжі, зате чесні, новини.

Перша. Немає універсального рецепту успіху, щоби міг миттєво трансформувати велику країну, яку потужні сили ззовні і, на жаль, і всередині воліють залишити в минулому.
Друга. Євроінтеграція, хоч і вимагає довгої рутинної роботи, часто незрозумілої і непопулярної, однак довела свою ефективність. Можемо це вже стверджувати навіть не на прикладі сусідів, а на власному.
Євроінтеграція дозволила заощаджувати великі кошти платників податків, вона відкрила кордони з ЄС для людей і вже відкриває ці кордони для товарів та послуг, підвищуючи їх якість і на внутрішньому ринку.

І хоча перелік наших явних успіхів, які вже відчутні, поки не такий довгий, як усім того хотілося б, проте перші вигоди доводять правильність обраного шляху. Саме тому європейська інтеграція України незворотна.

Нам варто остерігатися спрощеного підходу проставляння «галочок». Ми можемо виміряти у відсотках кількість виконаних задач, але їхня ефективність і значимість на перспективу є очевидними не одразу.

Занадто складне рівняння, аби вмістити його в кілька цифр.

Якби усе виконання Угоди про асоціацію зводилося лише до ухвалення низки законів і підзаконних актів, ми б, можливо, вже і прозвітували про успішний фінал, хоча і він нам би дався дуже непросто - і з огляду на кадрову недостатність, і з огляду на політичні битви та маніпуляції.

Амбітна ціль, що стоїть перед державою, вимагає значно більшого. Тому результат, який маємо на сьогодні, свідчить про те, що ми наближаємося до мети, і про те, що ми маємо прогрес в порівнянні з попереднім роком.

Отже, робимо висновки, що саме цьому процесу заважає, як ці перепони подолати, рухаємося далі.

Разом, згуртовано, забувши про особисті амбіції та політичні вподобання. Євроінтеграція повинна бути винесена за рамки цьогоденної короткозорої політичної боротьби.

Бо втратити цей шанс змін ми можемо, а отримати новий –навряд.

P.S. Щиро дякую усім командам, які віддано працювали і над підготовкою Звіту, і над сьогоднішнім заходом, і які надалі активно продовжуватимуть роботу над виконанням самої Угоди. Ви класні, справжні і круті! Майбутнє з вами!

Дякую кожному персонально і всім разом - далеко не всіх змогла позначити, - прошу інших членів команди євроінтеграторів, допомогти поширити подяку! І всім учасникам панелей з парламенту, громадянського суспільства, заступникам міністрів, що взяли участь у конструктивному та відкритому обговоренні сьогодні наших успіхів та невдач, і які налаштовані на об'єднані зусилля в майбутньому.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.