02.03.2018   16:00 EUVPБлог
Учора Верховна Рада ухвалили три законопроекти з урядово-парламентської Дорожньої карти виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Отже, у другому читанні ухвалено законопроект № 3096-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі». Це означає, що в Україні спростяться бюрократичні процедури для отримання права користування земельними ділянками для підприємств нафтогазового комплексу. Нововведення мають запобігати негативним економічним наслідкам, зумовленим недосконалістю порядку надання земельних ділянок для будівництва трубопроводів, нафтових і газових свердловин. Створюються умови для їхньої надійної та безперебійної експлуатації. Метою цих заходів є нарощування видобутку природного газу в Україні.

У першому читанні ухвалено за основу законопроект № 7466 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав». Документ встановлює процедуру контролю за діяльністю організацій колективного управління з боку суб’єктів авторського права і суміжних прав та держави (у випадку необхідності). Це збільшить винагороди для творців і сприятиме забезпеченню прав та законних інтересів суб’єктів авторського права і суміжних прав.

Також у першому читанні ухвалено за основу законопроект № 6229 «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». У разі остаточного ухвалення закон дозволить створити правові засади регулювання та організації збору, розкриття та поширення інформації про видобувні галузі, забезпечить умови для підготовки незалежним Адміністратором щорічних Звітів ІПВГ про платежі видобувних компаній до бюджету України і доходи Уряду від діяльності видобувних компаній.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.