Зустрілися з Послом Швейцарії в Колумбіі Куртом Кунцом та його колегами

 12.04.2018   12:00 EUVPБлог
Зустрілися з Послом Швейцарії в Колумбіі Куртом Кунцом та його колегами , які залучені до програм гуманітарної і технічної допомоги для вирішення конфлікту , допомоги жертвам . Детально поінформували про безпекову і гуманітарну ситуацію на окупованому Донбасі і в Криму , наголосили на відмінності природи внутрішнього конфлікту в Колумбіі і окупації України Російською Федерацією, її відповідальності за порушення мінських угод. Обговорили питання і практики допомоги жертвам, реінтеграції колишніх учасників конфлікту, проблеми розмінування.

Я вже писала, що в рамках перехідного правосуддя, яке непросто впроваджується в Колумбіі й фактично тільки зараз почне діяти, (у березні створено спеціальний трибунал) , є норма , що у разі визнання бойовиками провини, виплати репарацій жертвам, гарантій неповернення до зброї, вони отримують 4-8 років обмеження свободи ( не тюрми) й соціальних робіт. Це можуть бути участь в будівництві, або - це колумбійська ідея - в розмінуванні. 
Також дискутували питання політичного аспекту мирної угоди в Колумбіі. FARC отримав гарантії по 5 місць в Сенаті і конгресі, для цього ці парламентські місця були створені додатково. Такі гарантії вони отримали тільки на 2 скликання, тобто , на 8 років, потім для їх партії будуть діяти загальні норми. До речі, перші вибори для колишніх бойовиків, а тепер політичної сили, були нищівними, їх підтримали близько 80 тисяч , й це б не дало їм жодного місця в парламенті, аби не гарантована квота. В парламент вони вперше зайдуть цього літа. 
Сьогодні ми з колегами відправляємося в одне з 20 визначених місць реінтеграції, донедавна цей регіон був під контролем FARC.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2018 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.