Ключовий день квітневої сесії ПАРЄ

 25.04.2018   15:00 EUVPБлог
Ключовий день квітневої сесії ПАРЄ- 26 квітня. У четвер відбудуться емоційні і болючі дебати щодо корупції в цій організації, яка через системні нехтування політичною етикою і принципами, переживає серйозну кризу.

В ПАРЄ зараз є шанс повернути реальну довіру до себе, очиститися від бруду, перестати бути « європейською говорильнею» , якою стала Асамблея, й знову стати впливовим інститутом захисту прав людини в Європі. 
Для мене дуже важливо, що українська делегація і українські політики не фігурують в цих розслідуваннях й не причетні до жодних фактів порушення етики, що тут, у Страсбурзі, ми завжди гідно представляємо нашу країну і відстоюємо принципи. Більше того, рік тому саме ми перші підняли відставки тодішнього президента Аграмонта і його колег , причетних до аморальних і негідних вчинків, й нас тоді мало хто підтримував , а на групі ЕРР ще й влаштували обструкцію): Час довів нашу правоту. Ці події стали для всіх нас важливим уроком, якого варто дотримуватися й вдома: принципів. 
Сьогодні групу ЕРР лихоманить- кілька її ключових керівників - політиків з різних країн підозрюються в причетності до корупції. Й на групі відбулася важка дискусія, як працювати далі, щоб повернути довіру до групи і Асамблеї. В тому числі в контексті позиціі по РФ, часто навмисно невизначеної ( бо російське лоббі активно працює тут).
Взагалі, попри те що на квітневій сесії немає українського питання , чи слухань по РФ, в порядку денному кілька важли резолюції, що безпосередньо стосуються російської агресії. Вперше так гостро про підтримку ним РФ задавали питання Генсеку РЄ Янгланду. В резолюції про відступи членів РЄ від своїх зобов‘язань чітко зафіксована українська поправка про те, що на окупованому Донбасі РФ встановила фактичний контроль. Вже сьогодні відбудуться дебати по ситуації з переселенцями , й українська делегація поінформує Асамблею про ситуацію з ВПО в країні. В четвер відбудуться дебати про протидію гібридній війні і нам також тут є що сказати про методи РФ у війні проти Україні , будуть дебати по Сирії, де РФ разом з режимом Асада причетна до злочинів проти цивільного населення, й нарешті- дебати по корупції в Асамблеї. Українська делегація готується до всіх цих дебатів.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.