Про українських переселенців на ПАРЄ

 26.04.2018   10:00 EUVPБлог
Під час обговорення резолюції « Гуманітарні потреби та права внутрішньо переміщених осіб в Європі» звернула увагу колег по Асамблеї на непросту ситуацію з переселенцями в Україні.

Внаслідок російської війна на Донбасі і в Криму Україна має більше 1 мільйона 700 тисяч переселенців. Це найбільша кількість переміщених осіб з часів Другої світової війни в Європі. Попри це, навіть в найстрашніші дні війни, Україна не створила ЄС міграційних проблем, держава і волонтери намагалися вирішити проблеми сотень тисяч людей. 
Ми прийняли законодавство про статус переселенців. В той же час найбільшими проблемами для цих людей залишається проблема житла і роботи,реінтеграція в інших регіонах. Український бюджет не має грошей на довготривалі програми фінансування соціального житла, тому закликаємо наших партнерів активізувати допомогу ВПО саме і двох ключових напрямках: перекваліфікація, створення нових робочих місць і соціальне житло. 
Також поінформувала ПАРЄ, що в рамках мінських груп ми піднімаємо проблему переселенців . Ми наполягаємо, що вони повинні брати участь в майбутніх регіональних виборах на Донбасі, після демобілізації і деокупації від російських військ, техніки , найманців цього регіону. Після роззброєнння регіону. Переселенці є голосом Донбасу і тому вони зобов‘язані обирати там майбутню українську , а не проросійську владу. 
В доповіді ПАРЄ мова йде не лише про українську ситуацію , а й інші регіони, зокрема, Грузію, Кіпр, інші країни, там викладені рекомендації допуску МКЧХ до постраждалих на всі території,покращення роботи КПВВ, необхідність розмінування постраждалих регіонів, це все стосується й Донбасу.;
Але ключове: тільки демілітаризація Донбасу і повернення миру на українську землю можуть радикально змінити і покращити ситуацію з переселенцями.
P.S. Резолюцію підтримали 76 членів ПАРЄ .


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.