Дебати по корупції в ПАРЄ

 27.04.2018   13:00 EUVPБлог
Дуже важливі і важкі дебати по корупції в ПАРЄ. Всі члени української делегації взяли активну участь в дебатах, й навіть змогли змінити й переламати іх тональність. В доповіді про корупцію мова йде в основному про Азербайджан, але всі українські депутати згадали про Росію, її лобістів в ПАРЄ і РЄ , про те, що Аграмонт і Ко не лише їли азербайджанську ікру, але й літали на російському військовому літаку в Сирію, й ведуть ніжну й небезкорисливу дружбу з Кремлем. Й навряд чи це альтруїстична любов.

А Алексей Гончаренко змусив почервоніти і виправдовуватися Т. Янгланда . Потім прізвище Янгланда звучало ще в багатьох виступах депутатів. 
Lena Sotnyk виступала від юридичного комітету, засудила, що комісія не розглянула поїздку Аграмонта і ко в Сирію, закликала національні парламенти провести розслідування по епізодам і прізвищам, що звучать в доповіді. Леонід Ємець розповів про роботу в Україні по боротьбі з корупцією, анонсував створення у нас антикорупційного суду і запропонував створити європейський антикорупційний суд. Бо бачимо, як національні парламенти і влади намагаються закрити очі на політиків- корупціонерів. Олексій Гончаренко жорстко поставив питання, чому немає відповідальності Генсека Янгланда за те, що він знав про факти корупціі в секретаріаті , але не зупинив їх. Й це знищує репутацію організації, тому ми вимагаємо його відповідальності. Сергій Власенкозвернув увагу, що країни - члени ПАРЄ не виконують резолюції Асамблеї, і це породжує безкарність, Сергій Соболев нагадав про поїздки членів Асамблеї на окуповані території й що досі офіційно не встановлено, хто ж сплачував ці вояжі, після яких любителі Кремля розсипаються в компліментах Росії . Борислав Береза нагадав факти , коли російські лобісти притягували потрібні Росії рішення, а Асамблея закривала очі на ці очевидні речі. Й засудив Янгланда, що привітав Путіна з перемогою, але слова не промямлив про окупацію Криму й незаконні вибори там . 
Я в своєму виступі звернула увагу, що українська делегація завжди захищала принципи в ПАРЄ. Тому ми вітаємо це антикорупційне розслідування, й вимагаємо не лише засудження, а й суворого покарання всіх , чиї прізвища звучать в доповіді. Мають бути санкції проти членів секретаріату, а політики повинні скласти мандат членів ПАРЄ. Українська делегація засуджує , що в доповіді не розслідуються факти , пов‘язані з РФ. Нагадала про те, скільки місяців ПАРЄ закривало очі на аморальність Анрамонта і ко, він не поніс жодного покарання за поїздку в Сирію. Й зараз в ПАРЄ мало що змінилося, бо Асамблея закриває очі на аморальність російських депутатів , причетних до сексуальних і антисемітських скандалів, до дружби з Асадом і війни проти України , запрошує того ж Слуцького на комітет , це називається « діалог». Корупція, тиск, шантаж, нездоровий лобізм є елементами гібридної війни. Які також використовують деякі країни і політики в Асамблеї. Всі ми також звернули увагу на поведінку Янгланда, в секретаріаті якого працювали й працюють причетні до скандалу. Він знав про корупцію , й нічого не зробив , аби її зупинити. Й це означає - співучасть .
Доповідач , пані Де Суттер , в своїй доповіді зазначила, що вперше ПАРЄ переживає таку кризу і серйозні звинувачення. Багато членів ПАРЄ відчули зраду, коли декілька політиків зрадили ключові принципи організації, й організація вимагає нульової толерантності до корупції. 
В той же час, - й я з сумом це констатую - під час обговорення ми побачили, що чимало європейських колег прагнуть заговорити цю тему, засудити порушення, але обійтися без покарань. Й влаштувавши публічну порку Азербайджану , не всі готові витягти брудну білизну по РФ, бо з‘ясується, що чимало респектабельних європейців носили ці брудні російські портки і косоворотки під своїми краватками і сукнями. 
Але ми - українська делегаці- й надалі будемо робити все, аби вивести на чисту воду брудний російський лобізм й корупцію, що й досі нерідко рулять в Асамблеї . Дякую всім колегам, ми всі сьогодні говорили в один голос і змогли переломити дискусію, в кожному слові згадавши Росію .
Р.S. Шкода, що з нами немає на цій сесіі Volodymyr Ariev і Mariya Ionova, вони б додали жару в обговореннях.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.