11.07.2018   12:00
EUVP

Допомога понад усе: Євросоюз готується до нових поступок у діалозі з Києвом

Ювілейний саміт Україна-ЄС, який відбувся в понеділок, називають вельми успішним і в Брюсселі, і в Києві. І не лише через те, що лідери змогли погодити спільну заяву, вперше за останні три роки.
Успіхом для Києва є також настрій у Брюсселі. У столиці ЄС невтомно підкреслюють, що вони... задоволені реформами в нашій державі! Це підтверджує і документ – у заяві саміту про успіх змін сказано справді чимало.

Так, це йде врозріз із громадською думкою в Україні з цього питання. Так, це суперечить стереотипу про "втому ЄС від України" (ця проблема дійсно є, просто в інших країнах регіону теж не все просто). Так, європейцям також хотілося би більшого – але торік у них були побоювання, що Київ взагалі зупинить реформи перед виборами. І на тлі негативних очікувань прогрес справді є. "Тож цього року склянка точно наполовину повна, а не наполовину порожня", – влучно пожартував один із дипломатів.

От тільки новий підхід несе також нові виклики.

Вперше за останні роки в ЄС готові знижувати вимоги навіть у святому для себе питанні антикорупції. І давати гроші Києву практично без умов.

Повний текст на порталі: https://www.eurointegration.com.ua/articles/2018/07/11/7084212/