17.07.2018   13:00 EUVPБлог
Європейський Союз мав би активніше включатися – в те, щоб Україна була співимірною з країнами і було легше вести розмову з країнами-партнерами. А якщо ми де-факто будемо інтегровані, то де-юре – це вже тільки питання формальностей.
Я думаю, що ми реально маємо надзвичайно позитивні підсумки саміту "Україна-ЄС". Це був 20-й, це був ювілейний саміт "Україна-ЄС". Як ви пригадуєте, на жаль, тогоріч саміт "Україна-ЄС" закінчився без підсумкової декларації, на жаль. Нам не вдалося по суті минулоріч узгодити фразу, яка би переходила з угоди про асоціації щодо прагнень України до того, що вона колись хоче стати членом ЄС, і обґрунтованості цих прагнень європейських.

А цьогоріч вдалося уникнути, попри позицію знову ж таки Угорщини, яка голосувала, наприклад, проти надання Україні макрофінансової допомоги, макрофінансового кредиту в розмірі 1 мільярда євро, попри це нам вдалося узгодити взагалі всю декларацію. І ця декларація вперше назвала агресію Російської Федерації агресією. Вона вперше містить в собі конкретні імена наших політичних в’язнів, які знаходяться на території Росії і на території України, які незаконно там утримуються і яких ми намагаємося визволити. Тобто це створення додаткового тиску на Росію. Знову ж таки, це підтримка санкцій, підтримка територіальної цілісності, незалежності і суверенітету України. Якщо комусь здається, що це апріорі просто елементарно записується в будь-яку декларацію – ні. Це велика, складна, довготривала і системна робота як наших дипломатів, так і так само наших партнерів, які чітко розуміють загрози, які несе в собі Російська Федерація.

І, як на менше, що надважливо – ця декларація саміту Україна-ЄС визначила пріоритетні галузі, по яким ми можемо і будемо далі розвивати свої взаємини на основі угоди про асоціацію. Йдеться про енергетику, йдеться про цифровий ринок, йдеться про митні питання, йдеться про свободу, юстицію і безпеку. Це означає, що в цих галузях ми зараз можемо узгодити додаткові дорожні карти, ми можемо оновити додатки до угоди. І, відповідно, попрацюємо над цим до того, щоб прийняти ці рішення на Раді асоціації в грудні місяці, і вийти на ті рішення, відповідно до яких і Україна буде працювати над виконанням своїх зобов’язань, але й ЄС буде залучатися до реалізації цих зобов’язань України, до моніторингу їх виконання. І в результаті отримаємо де-факто інтеграцію України до кількох ринків Європейського Союзу, зокрема енергетичного чи цифрового.

Деталі: https://prm.ua/175958/


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.