06.10.2018   09:00 EUVPБлог
Із моменту свого заснування в 1949 році в ЄС усвідомлювали необхідність створення спільного символу, з яким змогли б ідентифікувати себе мешканці Європи. Тоді, починаючи з 1950 року, працівник поштового відділу Ради Європи Арсен Гайтц створив кілька десятків пропозицій дизайну прапора, і 25 жовтня 1955 року Парламентська асамблея Ради Європи одностайно обрала його емблему з вінцем із дванадцяти золотих зірок на блакитному тлі.

Цікаво, що кількість зірок не має нічого спільного з кількістю країн-членів організації. Адже 1955 року, коли обирали прапор, Євросоюз існував у вигляді Європейського об’єднання вугілля та сталі і налічував лише шість країн. Символіка емблеми ж втілюється аж у 12-ти золотих зірках, які формують коло і уособлюють союз європейців на тлі чистого блакитного неба. Коло не має кінця і саме тому є символом об'єднання, солідарності й цілісності. Як знак досконалості, зірок незмінно дванадцять. Це число вважається надзвичайно значимим, часто навіть божественним, як, до прикладу, 12 апостолів, 12 подвигів Геракла, 12 єгипетських богів і 12 місяців у році.

Усі без винятку європейські інституції почали використовувати цей прапор у 1986 році і залишають його незмінним протягом багатьох років.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.