30.09.2018   12:00 EUVPБлог
80 років тому у Мюнхені була підписана угода, що де-факто стала підґрунтям Другої світової війни. Ця історична драма з «умиротворення» агресора дала початок найбільшій трагедії 20-го століття. Дипломатична слабинка лідерів західного світу, страх, небажання боротися за власні цінності, відстоювати принципи міжнародного права дали Гітлеру карт-бланш на смертоносну й руйнівну війну, на горе десятків мільйонів людей, що пронеслося світом...

Чехословацьке «священне ягня», так звана жертва задля миру, зрештою, не убезпечила від фатального зла нацизму, навпаки – заохотила його до нападу.

Влучно оцінив свого часу Мюнхенську змову Вінстон Черчілль: «Ви були поставлені перед вибором між війною і ганьбою. Ви вибрали ганьбу, але вас чекає і війна…»

Дуже важливо пам’ятати про сумні уроки історії, щоб під дією страху не зганьбитися, поступившись нахабному, але не сильнішому за цивілізований світ, агресору.

За гідність і цінності треба боротися, мати мужність не сходити з обраного цивілізаційного шляху, не боятися називати речі своїми іменами.

Паралелі з подіями 38-го року нині напрошуються самі. Є агресор, є факти численних порушень міжнародних угод, є війна на Сході України та в Сирії, є економічний тиск і шантаж, втручання у внутрішні справи суверенних держав, що загрожує цілісності ЄС… Хіба цього не достатньо, аби, нарешті, визнати очевидні речі і відстояти західну цивілізацію?...

Позиція «ми не хочемо війни…», якою часом пояснюють бездіяльність щодо агресора, якнайкраще ілюструє нерозуміння серйозності ситуації.

Ми теж не хочемо війни! Саме тому закликаємо союзників до єдності, зміцнення обороноздатності і рішучої відсічі порушникам міжнародного права.

Адже лише це, а не чергові обіцянки кривавого диктатора стати "пухнастим", здатне не допустити катастрофи.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.