28.09.2018   12:00 EUVPБлог
Сьогодні Європейський Союз ґрунтується на спільних цінностях та збереженні миру. Але чи здогадувались ви, що ЄС, який існує зараз, був заснований на руїнах Європи після Другої світової війни?

У ті роки Роберт Шуман, який тоді обіймав посаду Міністра закордонних справ Франції, надзвичайно переймався питаннями безпеки і майбутнього Європи. Цей період і вважається початком європейської інтеграції. Із 1945 до 1950 років лідери європейських країн, серед яких був і Шуман, почали переконувати свої народи «увійти до нової ери» з новим порядком, заснованим на спільних інтересах.

Тож Шуман починає роботу над створенням своєї декларації і промислово-економічного об’єднання, яке згодом увійшло в історію під назвою «Європейська спільнота з вугілля та сталі» і мало бути економічно вигідним усім країнам-учасницям.

Декларація Шумана від 9 травня 1950 року створила організацію, що контролювала видобування вугілля та виробництво сталі спільно у ФРН та Франції, піклуючись про співпрацю і роблячи військові конфлікти в майбутньому між цими країнами матеріально неможливими. До Союзу згодом долучилися й інші європейські країни – Італія, Бельгія та Люксембург, посиливши його дієвість.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.