22.09.2018   18:00 EUVPБлог
Добросусідські відносини між державами базуються на повазі до суверенітету та територіальній цілісності одна одної, на повазі до законів, що діють всередині кожної з країн. На жаль, дії Угорщини, яка вже відверто вирішила нехтувати законами України, та очікує, що українська влада закриватиме на це очі, є відвертим порушенням цих принципів.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина може і далі сповільнювати інтеграцію України в євроструктури. Нагадаю, що саме Угорщина вже довший час блокує діалог високого рівня в рамках Комісії Україна-НАТО, та саме Угорщина стала єдиною країною ЄС, що проголосувала проти надання Україні нової програми макрофінансової допомоги.

Угорська влада не втомлюється повторювати, що їхньою найбільшою турботою є благополуччя етнічних угорців. Чому ж тоді своїми діями Будапешт фактично хоче позбавити їх європейського майбутнього? Економічний, соціальний розвиток Закарпаття - області, яка межує з чотирма країнами-членами ЄС – безпосередньо залежить від успішності європейської інтеграції України. Це єдина українська область, де понад 90% експорту припадає на ЄС. Закарпатці будуть першими, хто найбільше постраждає від зупинки євроінтеграційного поступу України. Маніпуляції та геополітичні ігри Будапешта дорого коштуватимуть українцям угорського походження.

Мова ультиматумів – це хибний шлях, якого ми всіляко прагнемо уникнути. Від загострення відносин між Угорщиною та Україною виграє лише Росія. На жаль, у Будапешті відмовляються чути наші заклики до конструктивного діалогу щодо всіх чутливих питань.

Хочу підкреслити, суверенітет України - не може бути предметом компромісу чи якихось підкилимних домовленостей. Український народ щодня змушений платити за нього занадто високу ціну.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.