22.09.2018   15:00 EUVPБлог
Однією з найбільших таємниць Брюсселя є закриті зустрічі під назвою «триалог». Цей термін варто запам’ятати не тому, що він є популярним, а саме тому, що його майже ніколи не обговорюють. Проте, близько 90 відсотків усіх директив Європейського Союзу узгоджуються на «триалозі» – тристоронній зустрічі представників Європейської Комісії, Парламенту і Ради ЄС, яка відбувається за зачиненими дверима і в повній конфіденційності.

Три сторони зустрічаються на «триалозі», щоб шукати компроміси до вже існуючих та пропонувати певні зміни до ще неостаточних рішень. Так документ, який потребує погодження, розглядається в три етапи – за кожен етап відповідає певна сторона. Четвертий же етап запланований для врахування спільних інтересів та пошуку загально важливих компромісів. За останні роки зустрічі «триалог» проводились дедалі частіше – понад 1000 разів на рік. Вони завжди починаються ближче до вечора і тривають до ранку наступного дня.

Основна потреба існування «триалогів» у Європейському Парламенті полягає в їхній ефективності під час пошуку рішень. Якщо для погодження та ухвалення певної директиви треба декілька місяців, то закриті зустрічі приносять швидкий результат, одразу погоджений трьома сторонами. Саме протягом такого процесу ЄС вирішував питання про скасування візових вимог для громадян України, і після успішного «триалогу» українці отримали «безвіз».


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.