14.12.2018   14:00 EUVPБлог
Один день Президента Порошенка в Брюсселі. Проведені переговори з керівництвом ЄС, НАТО. ЕРР, канцлером Німеччини Ангелой Меркель.
Продовжено санкції ЄС проти РФ за невиконання мінських угод. Впроваджено санкції проти осіб, причетних до псевдовиборів в ОРДЛО. Надано гуманітарну допомогу Єврокомісії - 4 млн євро для відновлення Донбасу. НАТО передали дуже потрібне нашим військовим , в тому числі і нашим морякам, GPR - обладнання за закритого зв‘язку ( і да,його везли президентським бортом, аби швидше доставити в Україну).

Підписано угоду з НАТО про початок практичної співпраці з розмінування ( щаслива, як співавтор закону!). Саміт ЄС підтримав заяву по Азову з засудженням РФ і вимогою звільнення військовополонених. Президент Порошенко передав А.Меркель , Д. Туску, Є. Столтенбергу повну інформацію про відкриту збройну агресію РФ проти України , список причетних до захоплення моряків фсбшників і екіпажів з проханням ввести проти них персональні санкції. Так, це питання потребує проходження дискусій в ЄС, процедури і часу, але вірю, що санкціі будуть. 
Маємо повну політичну підтримку з боку ЄС і НАТО України в захисті територіальної цілісності і суверенітету України, визнання , що проведено значну домашню роботу по впровадженню реформ, повне розуміння наших партнерів щодо введення воєнного стану. 
Всі зустрічі були дуже теплі, конструктивні, і дружні. Україна - в центрі уваги. Позитивної уваги. В Брюсселі розуміють, що ми - на передовій, на фронті . І усвідомлюють важливу , лідерську роль президента в реформуванні української армії, в питаннях євроатлантичної інтеграції. 
Ми з Ivanna Klympush-Tsintsadze , Максим Саврасов
, були раді працювати у складі нашої маленької української делегаціі. Один день в Брюсселі. Дуже важливий , насичений і результативний.
Й навіть не хочеться порівнювати з деякими іншими пафосними відрядженнями, бо смішно.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.