13.12.2018   09:00 EUVPБлог
Дружня зустріч Президента Порошенка з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском, на якій були присутні і Верховний представник ЄС з зовнішньої політики та безпеки Федеріка Могерині , й українська делегація. З цієї вечері розпочався робочий візит Президента і української делегаціі до Брюселю у середу.

Весь час було присвячено безпековій ситуації на Донбасі, в Азовському морі і в Криму. Президент поінформував партнерів про заблоковану росіянами навігацію в Азовському морі, що створює серйозні безпекові і економічні ризики не лише для України. Особлива увага - мужній , стійкій позиції військовополонених моряків. Порошенко детально розповів про їх стан здоров‘я ( те, що нам відомо з коротких відвідин консулів). 
РФ категорично відмовилася допускати до моряків Червоний Хрест і незалежних лікарів, приховуючи справжню інформацію про стан їх здоров‘я і характер поранень.
Україна звертається до партнерів із закликом посилити санкції за провокацію на Азові, президент передав керівництву ЄС список причетних до захоплення і судилищ ФСБшників і суддів, з проханням ввести проти цих росіян і персональні санкції. 
Безпекова ситуація на Азові могла б стабілізуватися й за присутності спостерігачів, але СММ ОБСЄ , попри мандат, що розповсюджується на всю територію України, й досі не веде спостереження в акваторії Азовського моря через деструктивну позицію РФ- члена ОБСЄ. Питання моніторингу також піднімалося на зустрічі. 
Як і багато інших- в тому числі, політичний проект РФ « Північний потік 2», президент Порошенко підкреслив, що цей проект лише посилить безпекові ризики для ЄС і енергетичну залежність Європи від Росії. 
Дії РФ в Азові Президент Порошенко назвав відкритою агресією , повзучою анексією моря і гібридною блокадою, мета якої - знищення навігації, удар на по нашій економіці, умертвіння портів в Маріуполі і Бердянську, повна блокада торгівлі і рибальства в цьому регіоні . Й це потрібно зупинити- через тиск і санкції проти РФ. 
Р.S. Символічно, в середу Європарламент прийняв дуже сильну резолюцію по Україні, з чіткими дефініціями і формулюваннями- категоричне засудження акту російської агресії, вимога негайного звільнення військовополонених. розуміння і підтримка введення воєнного стану в Україні ( Європарламент , на відміну від ВР, усвідомлює рівень загрози від РФ ). Й ключове, що є в резолюції - підтримка європейських прагнень України.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.