12.12.2018   10:00 EUVPБлог
Страсбург завжди асоціюється зі святом. Місто- казка , з кожної вулички видно шпиль готичного Собору на центральній площі, всюди - квіти, нестерпно- смачний запах тістечок і круасанів , місцеве вино в маленьких келихах з зеленою ніжкою, ельзаська цибулева тарта і інші страви, мікс німецької, французької і швейцарської кухні. Канали , якими снують туристичні кораблики і важно пропливають лебеді. Тут прекрасно в будь- яку пору року й завжди не втовпитися від туристів. Вперше я побувала тут в далекому 1996 і закохалася безмірно і безмежно, й знаю кожну вуличку в районі Староі Франції, й смак кави в усіх ельзаських ресторанчиках Старої Площі.

Взимку головна Різдвяна ярмарка збирає тисячний різноголосий і багатонаціональний гармидерний веселий натовп. Туристи блукають між лотками, п‘ють запашний глінтвейн, смакують ніжний, ядрьоно- вонючий козиний сир і ельзаські ковбаски, розгрібають на сувенири імбірні пряничні будиночки, які є міні- копіями реальних казкових будинків, що навколо. 
Влітку терористи атакували Ніцу- символ заможності і безтурботного буржуазного відпочинку . Взимку - різдвяний Страсбург. Без сумніву, це атака не лише на європейську безпеку , це атака на цінності, це сигнал - що безпечної і безтурботної, затишної квітково- круасановоі Європи , де з чашкою гарячого шоколаду чи глінтвейну можна сховатися від всіх проблем, більше не існує. 
Найщиріші співчуття Франції, наші молитви з родинами постраждалих. Ми з вами в ці дні.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.