10.12.2018   12:00 EUVPБлог
Звичайно, протести у Франції мають виключно французьке підґрунтя, підтримуються широкими прошарками суспільства, які прагнуть менших цін, й більш високих соціальних гарантій та зарплат . Підтримуються в тому числі і студентами, що особливо симптоматично.
Це перший серйозний політичний виклик для президента Макрона, який прийшов на хвилі запиту на нові обличчя , ідеальних в період стабільності й економічного зростання. Але коли приходять кризи - то все складніше, й тут іноді більш востребувані досвід, воля, впевненість і вміння розрулювати кризи, братися за важкі теми вчасно, а не робити ставку лише на апріорі переможні історіі, закриваючи очі на проблеми.

Еммануель Макрон переживає першу серйозну внутрішню політичну кризу , до цього додається й певні внутрішні тертя через стосунки з президентом США Трампом. 
Й звичайно , це дуже примітивний погляд, який гуляє нашим фб- бачити за подіями в Парижі виключно руку Москви.
Але правда й в тому те, що будь - яка нестабільність в країнах ЄС вигідна РФ і підхоплюються й заохочується як ольгінським тролятником в соцмережах, так і цілком реальними радикальними структурами та крайнєправими чи лівими, щедро приготованими Кремлем, рухами , всередині європейських країн . Й, як не дивно , але в заварушках завжди « випадково» з‘являються російські « туристи» і «любителі шпилів» в балаклавах, з матюками і воплями чисто французькою « nazad». 
В Росії « нюх» на кризи і вона віртуозно вміє їх підживлювати - через своїх внутрішніх лобістів чи туристів. Так було в Нідерландах з їх референдумом, де потім виявилися російські лапки, з Брекзітом, чи приходом правих радикальних і популістських рухів в європейських країнах , які відразу виступають за зняття санкцій. 
P.S. Цікаво, що в українських передвиборчих реаліях з десяток кандидатів приміряли на себе елегантний костюм симпатичного французького президента й позиціонувалися як українські Макрони. Цікаво, якою буде кореляція іміджів цих вітчизняних політиків зараз? Й чи буде? Чи вдастся Президенту Макрону швидко і ефективно подолати французьку кризу, щоб нашим кандидатам не прийшлося корелювати образи і й кампанію, а залишилося лише знову дістати з шафів елегантні костюми і шашлики для образу « українського Макрона»? Чи вдастся Макрону не лише подолати внутрішню кризу, але й претендувати на європейське лідерство ? 
Слідкуємо за подіями у Франції і бажаємо нашим друзям і цій прекрасній і дуже важливій країні мудрості


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.