08.12.2018   14:00 EUVPБлог
Пані Сільвія Кортес Мартін, Посол Іспанії в Україні, цікаво підмітила, що на посольській панелі нашого Конгресу чоловіки - Посли представляли скандинавські краіни, а жінки , окрім Британії і США, представляли країни півдня ЄС.

Скандинавські і південноєвропейські країни мають абсолютно різний досвід впровадження гендерної рівності. Але є спільне- зміни почалися в 70-80 роках минулого сторіччя, до того чи не єдина рольова модель для жінки була - домогосподарка. В південних країнах в 70 відбулися революції проти тоталітарних режимів, й то дало поштовх демократизації . В скандинавських країнах- через зростання економіки і соціальний захист відбулася еволюційна зміна цієї традиційної моделі суспільства. Й сьогодні в ціх країнах жінки однаково активно представлені у владі , в парламентах і урядах.
Я слухала ці приклади, про країни, де в 70 роках жінки, як правило , були домогосподарками і займалися вихованням дітей і побутом, й думала про покоління наших мам- вони завжди, все життя працювали, й потім працювали другу зміну вдома, бо в ті застійні радянські часи чоловіки мінімально були залучені до хатніх справ, хіба сміття виносили, але виховувати дітей, допомогати готувати, прати, прибирати, прасувати - було не прийнято. Я навіть не уявляю, як поколінню наших бабусь і мам вдавалося все встигати і так добре, в умовах тотального дефіциту, створювати побут. Й вони не могли претендувати на кар’єру, бо так було не прийнято, хіба в кіно про «Москва сльозам не вірить». 
Й мені дуже шкода їх втрачених можливостей. І добре, що це ретроградне суспільство змінюється , й сьогодні чоловіки більш залучені до домашніх справ, й це радість для батька - теж взяти коротку декретну відпустку і відчути цей смак батьківства малюка. Й що все більше українців розуміють важливість партнерства, рівності, взаємоповаги. Це важливо для чоловіків і жінок, й робить наше суспільство сучасним, сильним і більш щасливим, впевнена.
Р.S. Пані Марі Йованович, посол США в Україні, розповіла смішу історію. Якось маленький хлопчик,син одного зі співробітників посольства, запитав на амбасадорській вечірці в свого батька :» А чи бувають чоловіки - посли?». Ще 30 років тому таке питання було неможливе навіть в США і скандинавських країнах):


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.