06.01.2019   10:25 EUVPБлог
Сьогодні, напередодні дивовижного Різдва, коли Україна отримала духовну незалежність, сповнюється 100 років важливим подіям на Закарпатті.
Після того, як в листопаді 1918-го в Ясінях зібрали Народну Раду, де вирішили самостійно будувати майбутнє і об'єднуватися із ЗУНР, Австро-Угорщина прислала в селище посилений військовий загін.
І ось 6 січня 1919 року гуцули, серед яких був і мій дід, Дмитро Климпуш, під виглядом колядників роззброїли угорський гарнізон, підтвердивши, що віднині самі вершитимуть свою долю на своїй землі.

Тоді ці відважні люди змусили заговорити про себе весь світ. Ці події увійшли в історію як творення Гуцульської республіки зі столицею в Ясінях на Закарпатті.

Рівно через 100 років Україна знову на вустах усього світу. Яке ж символічне нагадування нам про зусилля багатьох поколінь українців, які мріяли про власну державу по різним її куточкам. Доказ того, що щира віра в майбутнє України, помножена на боротьбу, на розум і працю її людей, неодмінно дають результат.

Нічого не буває марно, і немає нічого неможливого. Хай і за 100 років, але зерна національної свідомості та гідності, посіяні тоді патріотами по всій Україні, нині проросли соборною незалежною державою.

Нехай цими світлими днями наша віра в добро, в себе, у свою країну міцнішає! Ми зуміємо і зможемо!


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.