30.01.2019   14:00 EUVPБлог
Про так званий « план Сайдіка». Після Форуму « Від Крут до Брюселю», й сьогодні , в чисельних смс від журналістів - прохання прокоментувати « план».
1. Це вже зробив міністр Клімкін, назвавши « план» « тими ж яйцями, тільки в профіль». Міністр, як і має бути дипломату, був максимально дипломатичний.

2. Ми , учасники мінських груп, з подивом прочитали , що представник Головуючого в ОБСЄ Мартін Сайдік, замість зосередитися на прямих обов‘язках координатора і докласти максимум зусиль для конструктивної роботи мінських груп, перестати панічно боятися росіян, сприяти розблокуванню звільнення заручників й реального прогресу в безпекових питаннях , друкує «мирний план для України « , чомусь в австрійському виданні. Це виглядає як певним чином самодіяльність. Адже відповідного мандату ані від ОБСЄ, ані від нормандського формату в представника ОБСЄ в ТКГ немає
3. Особливо екзотичними прозвучали заяви про спільне голосування « плану» в парламентах. Це недипломатична заява, яка негативно сприйнята українським парламентом, який є самостійною гілкою влади . Лише суб‘єкти законодавчої ініціативи - Президент України , Уряд і депутати- можуть подавати свої законопроекти на голосування. Якщо мова йде про ратифікації, то також їх до ВР подає Президент і Уряд, але аж ніяк не анонсують дипломати інших країн. 
3. Найбільший нонсенс- спільна ратифікація. Не існує й найближчим часом не може існувати жодного документу, який можуть одночасно ратифікувати ВР і Держдума. Доти, доки російські війська не вийдуть з Криму і Донбасу геть. 
Та ми й не потребуємо голосувань будь - якого парламенту інших країн будь - яких питань, що стосуються внутрішньої політики, суверенітету України. Тим більше Держдуми країни - агресора. Від Держдуми ми вимагаємо одного- голосування про виведення російських військ з українських територій, й віддати нам Крим і Донбас. 
4. Мартіну Сайдіку і іншим координаторам ОБСЄ варто зосередитися на своїх безпосередніх обов‘язках. Зокрема, він вже довгий час не може виконати вимогу української сторони і провести спільне засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи з питання звільнення заручників. Напередодні сьогоднішніх груп в Мінську направила на його адресу чергового листа, з проханням добитися від росіян відповіді на українську пропозицію віддати засуджених громадян РФ і забрати політв‘язнів Кремля.
5. Існують мінські угоди. Які брутально порушує одна країна - член ОБСЄ. Це РФ. Саме тому і тільки тому на Донбасі триває війна, робота груп заблокована, переговорний процес деградує. Й ми щиро чекаємо від Посла Сайдіка відповідальної заяви про деструктивну позицію РФ як на Донбасі, так і в групах, й активну позицію- на ТКГ. Аби розблокувати процес звільнення заручників. Аби працював режим тиші.
5. А мирний план в нас є. Й його оприлюднив президент Порошенко, й не в австрійській газеті, а з трибуни ООН. Ми давно виступаємо за введення миротворчої місії ООН на Донбас. Правда, блокує це одна країна- РФ.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.