06.02.2019   17:00 EUVPБлог
Маємо сподівання, що Київ витримає конкуренцію з іншими кандидатами та увійде до переліку цих міст. Такої уваги розвитку мистецтва з боку влади, як зараз, в Україні не приділялося ніколи. Нам є що показати світу. Ми повертаємося на культурну, історичну, ментальну карту Європи, з якої нас так старанно та довго витирали.

У 2022 році Україна може прийняти в себе один з трьох найвпливовіших художніх фестивалів Європи - Manifesta Biennial. Київ подав восени відповідну заявку, а вже цими днями до столиці України приїхало керівництво фестивалю, щоб зустрітися з мером міста, високопосадовцями та митцями і переконатися: Київ як потужний культурний та історичний центр має що додати цьому проекту.

Фестиваль позиціонує себе не просто як мистецький захід, а майданчик, який демонструє зміни, що відбуваються в Європі та світі, піднімає сучасні соціальні проблеми європейського континенту. Для Києва бієнале може стати масштабним заходом, який у випадку ухвалення позитивного рішення триватиме близько півроку, збере не менше 200 тисяч туристів та кілька сотень митців із різних країн світу, а також може принести мільйони євро інвестицій.

Попередні бієнале відбувалися в Роттердамі, Люксембурзі, Франкфурті, Цюриху, Палермо, найближчий пройде в Марселі. 


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.