06.02.2019   20:00 EUVPБлог
Взяла участь в засіданні комітету євроінтеграції, на якому заслухали моніторинг виконання Угоди про асоціацію парламентом і міністерствами.
Символічно, що разом з депутатами і профільними заступниками міністрів з питань євроінтеграціі ми проаналізували , що зроблено в питанні адаптації законодавства до правил ЄС і які ключові параметри дорожньої карти на 2019 рік , напередодні голосування змін до Конституції щодо євроатлантичної інтеграції.
В мене немає сумніву в позитивному голосуванні. Але щоб ЄС і НАТО стали реальністю- маємо ще дуже багато зробити для адаптації законодавства.

Виділила кілька проблемних моментів. Законопроети в рамках виконання Угоди має готувати і подавати уряд, а не депутати. Тут має бути відповідальність і лідерство Кабміну, й законопроекти мають бути якісними, пройти ретельну урядову експертизу на відповідність нормам ЄС. 
Друге. Парламент нинішнього скликання має все ж прийняти зміни до регламенту і розширити повноваження комітету євроінтеграції. Й давно вже потрібно було призначити голову комітету . Mariya Ionova , якій дякуємо за фактичне керування цим ключовим комітетом, розповіла ідею парламентсько-урядової спільної комісії з питань імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, що сприятиме імплементації Угоди.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.