08.06.2019   15:00
EUVP

Четвер - Люксембург
П’ятниця - Лондон
У четвер відбувся транспортний саміт Східноєвропейського партнерства ЄС під головуванням Єврокомісара з питань розширення ЄС Йоганеса Хана і Єврокомісара з питань транспорту Віолетти Бульц.
Обговорили підготовку і реалізацію транспортних проектів у форматі TEN-T, цифрових інновацій.

Довго спілкувалися про Україну за підсумками нещодавніх українсько-єесівських переговорів у Брюсселі. Слова - це добре, але всі уважно чекають на дії. Якщо зроблене відповідатиме сказаному - все буде ок, а якщо ні - то буде «весело», але не смішно.

Провів двосторонні переговори зі словацьким і польським колегою, а також низкою інших делегацій. На позитиві! ????

День у Лондоні був насиченим. Інвестори готові заходити в Україну, але хочуть чітко бачити і розуміти: їх права - захищені, влада - фахова і без впливу олігархів, суд - незалежний.
Якщо так, то мін 1 млрд дол можна додатково залучити в інфраструктуру впродовж року.
Ні - то ні.

Була ґрунтовна розмова з керівником транспортного відомства Британії. Підписали лібералізацію вантажних автоперевезень - вперше з країною ЄС. Гарний приклад для наслідування ????. І домовилися про початок переговорів щодо лібералізації авіасполучення. Сподіваємося, що задля кращого результату буде переглянута візова політика. Безвіз + лоукости = шалений ріст мобільності націй, легше ведення бізнесу, бум туризму.

Обговорили з ЄБРР збільшення кредитної лінії України до 1 млрд. У сфері інфраструктури ми суттєво збільшили вибірку, зараз ефективно працюють всі кредити. Україні потрібен ресурс і інвестиції, без грошей змін не буде.

З генсеком Міжнародної морської організації домовилися про спільні ініціативи, зокрема «Ukrainian ports go green”, покладаємо надії на активнішу позицію ІМО щодо незаконних дій Росії в Керченській протоці і Азовському морі, особливо у світлі нещодавнього рішення Морського трибуналу.

І пізно ввечері була зустріч з британською елітою у форматі Лондонського клубу реформ. Оскільки спілкування було на Chatham House rules, то детально передати зміст не маю права. Але було вражаюче ???? дякую Oleksandr Yusupov за ініціативу.
Вперше підняв келих за Королеву Великої Британії і Президента України. Традиції і інституції треба поважати.

З цікавого:
Чи знаєте Ви, скільки у Великій Британії поляків?
Офіційно - 6% від населення. Майже 4 млн! Жодного разу не чув, що через недолугу владу, масове зубожіння 4 млн поляків переїхало до Британії. А на заміну приїхало 1 чи 2 млн українців.
Лише для совків покинути власний колгосп - неймовірна річ. Треба пізнавати світ, але потім все одно повертатися додому.

Спілкувався з одним видатним українцем, який давно мешкає у Лондоні. Він нагадав ситуацію в Галичині, ХІХ століття. Мільйони неписьменних, затурканих щоденними злиднями людей. Бацила русофільства проникає в найдальші села.
Українська еліта відчуває - треба йти в народ. Їх не люблять, не розуміють, не приймають, хочуть простих рішень. І, «раптом», через декілька десятиліть, Галичина стає українським П’ємонтом.
Так, приклад таких будителів незавидний. Приміром, Маркіян Шашкевич помер у страшних злиднях, від туберкульозу і був похований у забутому всіма селі Новосілках. І лише через 50 років, галичани, які вже стали свідомими і вдячними, перенесли його домовину і перепоховали його на Личаківському цвинтарі, в пантеоні українських героїв 
(для тих, хто не знає, Шашкевич - західноукраїнський (галицький) пророк («Будитель»), письменник, поет, духовний просвітитель, натхненник національного пробудження Галичини. Зачинатель нової української літератури в Галичині, священик УГКЦ, релігійний та культурно-громадський діяч. Очолив «Руську трійцю», ініціатор видання альманаху «Русалка Дністровая» (1837). Виступав за рівноправність української мови з польською в умовах того часу.
Одним словом: «свого часу перевернув епоху. Чувак порвав епоху. Красавчєг»!).

Отже, соц мережі можуть як знищити демократію і її інститути, так і створити нову якість Людини Розумної.
Все залежить від мети і натхнення.
Отрута може стати антиотрутою. Якщо до цього підійти з розумом.

П.С. Вибачте, що не про вибори, а про «нудну» роботу.