12.06.2019   15:00 EUVPБлог
Сьогодні презентували платформу «Безпека. Жінки. Мир», яку створили разом з колегинями Iryna Gerashchenko, Mariya Ionova, Ірина Фріз / Iryna Friz.
Чому ми це зробили? Бо вважаємо надзвичайно важливим питання залученості жінок не лише загалом до роботи у владі, а, зокрема, і в секторі безпеки і оборони, у миротворчих процесах.

На чому зосередимося? В найближчій перспективі – на розробці та ухвалення законів, необхідних для завершення реформ у безпековому секторі. Зокрема, ініціатив на виконання раніше ухваленого закону про Національну безпеку.

Нашим пріоритетом також є продовження роботи на міжнародному, дипломатичному фронті, з акцентом на захисті суверенітету і територіальної цілісності України і протидії агресору. Вже сьогодні відправляємо лист високій представниці ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріці Могеріні, де запрошуємо її у рамках візиту до Києва на Саміт Україна-ЄС відвідати і Донбас, щоб побачити на власні очі, що там відбувається. І, якщо до 8 липня Росія не зробить кроків для того, щоб звільнити наших військовополонених на вимогу рішення суду, просимо пані Могеріні зустрітися з їхніми родинами та сім’ями українських політв’язнів Кремля.

Ми також зосередимося на створенні міжфракційного об’єднання в новому складі Верховної Ради, яке матиме своїм пріоритетом питання участі жінок в безпекових та оборонних питаннях. Адже нам треба все більше переходити на стандарти НАТО та ЄС у цій сфері, зокрема щодо цивільного громадського та парламентського контролю над оборонно-безпековими структурами. А в світі є вже багато прикладів чудових жінок-керівників оборонних інституцій, як, наприклад, Пенелопа Мері Мордонт, яка з 1 травня є Міністром оборони Великої Британії й водночас – міністром у справах жінок й рівноправності. Потенціал наших жінок – не гірший, маємо безліч доказів і прикладів.

Ми також зосередимося на співпраці з жіночими громадськими організаціями, зокрема, волонтерськими та ветеранськими.

Підкреслюю: це не суто партійне об’єднання. Ми відкриті для співпраці і залучатимемо всіх небайдужих. Маємо захистити те, що вже зроблено в напрямку рівності чоловіків та жінок за ці роки – від ухвалення фундаментальних в цій сфері документів до відміни заборони на певні професії і можливості дівчаткам (від сьогодні!) вступати до військових ліцеїв.

Це дуже важлива і потрібна праця. Праця на захист і зміцнення і здобутків, і держави. І ми з колегами не збираємося її залишати. Адже встановлення гендерної рівності стало об’єктом державної політики. І це не бажання сліпо виконати нормативи та досягти стандартів західних демократій. Це шана українським жінкам. Українкам, які зверху на вишиванку одягли військову форму та кинулись на захист держави. Які вступили в боротьбу за безпеку та мир. Ми за роки показали, що наш характер не поступається чоловічому, а мир та безпека для нас – найбільші цінності.

Наші жінки – берегині не лише сімейного вогнища, а й держави, а вони повинні мати рівні можливості на всіх рівнях та у всіх сферах.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.