13.06.2019   14:00 EUVPБлог
Останнім часом знов пожвавилася дискусія про членство України в ЄС. Питання «коли?» актуалізується кожного разу під час загострення чергової політичної кризи і нерозривно пов’язане з піком виборчого періоду.
Моя відповідь незмінна: тоді, коли будемо готові. Тобто з закінченням дії Угоди про асоціацію з ЄС, із завершенням її виконання Україною можна розпочати перемовини про членство.

Але щоб рухатися у виконані угоди, і це ключове, - потрібні повне порозуміння і співпраця всіх задіяних інституцій. Якщо, принаймні, одна з ланок демонструє неконструктивну позицію, весь процес гальмується.

Приклад - довгоочікуваний «енергетичний» додаток # 27 до Угоди, кропітка робота над яким в Уряді, а потім і в Парламенті, тривала рік. Але треба, щоб не лише ВР і Кабмін зробили свою роботу, а щоб і Президент підписав закон вже зараз, за кілька тижнів до саміту Україна-ЄС (нагадаю, він запланований на 8 липня). Чекаємо, непокоїмось.

І загалом всі «єврозакони» мають бути ухвалені. Але ж деякі з них чекають своєї черги роками.

Ще одна проблема - спроможність владних інституцій працювати над євроінтеграцією.
Так само і з євроатлантичним напрямком. 
В МЗС, наприклад, на жаль, ця спроможність була практично цілковито знищена за останні роки, і лише трохи нарешті почала відновлюватися з появою профільного заступника міністра.

Тобто, в таких складних завданнях, як європейська та євроатлантична інтеграція України, без того, щоб кожне міністерство і відомство вчасно зробило свою частину роботи, то ці процеси будуть пробуксовувати, а, якщо "всім миром" і вчасно, то питання членства стане суто технічним. Адже ми змінимо всі сфери життя нашої країни, наблизивши їх до норм Євросоюзу та НАТО. І тоді в скептиків просто не буде аргументів проти.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.