18.06.2019   20:00 EUVPБлог
Порівняймо Україну з кораблем, який п'ять років тому вирушив до кінцевої мети - стати рівноправним членом прогресивного світового співтовариства.
Що є на кораблі? Є двигун - це економіка і інститути (ще далекі від досконалості).
Є той, хто стоїть за штурвалом - це влада (треба зауважити, що штурман у нас періодично міняється).

Є команда корабля - це громадянське суспільство. 

Є навігаційні карти - це Угода про асоціацію з ЄС, Річна національна програма співпраці з НАТО та інші документи, які чітко вказують шлях. 
І є пасажири - це звичайні люди, які мають потрапити в кінцевий пункт призначення.

Нам іноді здається, що головний той, хто стоїть біля штурвалу, і що зміна людини біля штурвалу може вплинути на курс. Відповідно, якщо біля штурвалу не та людина, тобто, якщо владні інституції працюватимуть не так, як треба - корабель змінить курс, поверне назад або буде кружляти в океані, поки не заглохне економічний двигун (саме так в нас і відбувається протягом історії незалежної України - кожні п'ять років корабель хитає на хвилях, доки хтось новий пристосовується до штурвалу).

Але, насправді, найголовніше в цій системі – це команда корабля, тобто активні громадяни країни, які забезпечують його рух і не дають збитися з курсу, хоч хто б не стояв біля штурвалу.

Зараз дуже важливо мобілізувати громадянське суспільство, бізнес, місцеве самоврядування, на створення і відстоювання порядку денного проєвропейських змін. Саме для цього ми, політики з різних партій і громадські діячі, які орієнтуються на довготривалий процес розвитку країни та впевнені, що єдиний шлях цього розвитку - це шлях європейської та євроатлантичної інтеграції, в кінці минулого року ініціювали проект "Однодумці".

А сьогодні ми презентували новий проект - “Твоя ініціатива”. Розповіли, як можна долучитися до реформування країни і створити порядок денний для нового Уряду та Верховної Ради.

Приємно, що вже є перші подані пропозиції, ще більше їх було озвучено небайдужими людьми з громадського сектору, які прийшли на презентацію.

Попереду - багато поїздок та зустрічей. Під час них ми збиратимемо ініціативи щодо прискорення європейської та євроатлантичної інтеграції у найважливіших для українців напрямках.

Ми використаємо наш потенціал для відстоювання цих ініціатив. Об'єднавши зусилля в адвокації, можемо зробити більше. Згодом ми будемо імплементувати ініціативи в конкретні рішення через народних депутатів та посадовців, які приєднаються до цієї ініціативи або вступатимуть у діалог з нею.

Ми перейшли межу байдужості в 2014 році. Багато хто з нас почав займатися тим, чим не займався раніше, - став об’єднувати, захищати, боротися. І завдяки такій громадянській активності зміни почалися.

До речі, той факт, що влада стала значно відкритішою, - теж заслуга громадянського суспільства. Всі ці здобутки треба захистити. Треба втримати європейський курс, при цьому вміти чути, бути інтерактивними, шукати нові можливості і дати людям можливість бути почутими.

Команда корабля має бути пов’язана горизонтальними зв’язками. А всі почуті ініціативи мають бути пропущені через сито громадських обговорень і трансформовані у реальні зміни. Маємо мислити поколіннями, а не виборчими циклами.

Маємо скоротити відстань між політиками та ідеями звичайних громадян. Це і є задум «Однодумців». Ми не маємо обмежень з точки зору партійності, регіонального виміру або чогось іншого. Якщо ви поділяєте думку, що євроінтеграція є ключовим пріоритетом України, що вона є справою кожного, що вона може й повинна змінити життя кожного на краще - ми з вами вже однодумці.

З Sergey VysotskySerhiy KvitLarisa MudrakMaryna LukianovaSvyatoslav Pavlyuk в Ukraine Crisis Media Center

Збиратимуться ініціативи тут:
http://www.odnodumci.org/initiatives


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.