25.06.2019   09:00
EUVP

Про парє.. розумієте, Європа давно вже стала політично полігамною. І геополітично поліамурною. It keeps all the doors open
Це ми кинули партнера-садиста, знайшли собі лагідного і толерантного, і кажемо йому: не йди до садиста, не зраджуй! Будь вірним мені!

Але наш новий партнер давно не мислить і не відчуває в таких термінах. Він політично поліамурний. Він хоче любити різних. Інколи навіть садиста, чому б не спробувати? він боїться стосунків, які йому це забороняють.

Наша (справедлива) мантра про цінності - це для нього обіцяння іспанського католицького шлюбу після того, як він уже знає, як це приємно: keep all the doors open

Звісно, це можна вважати зрадою. Воно нею і є. Але світ все більше стає політично полігамним, подобається нам це чи ні. Ніхто не знає, що буде завтра, тому всі "тримають вікно можливостей відчиненим" і знають, де знайти телефон колишнього.

Все це огидно, звісно, але, повірте, більшість із нас такі самі, коли не йдеться про нашу безпеку. І щодо інших менших країн ми ведемо себе так само, і навіть гірше.

Який вихід? -- стабільні стосунки треба шукати всередині своєї спільноти, а не поза її межами. Ніхто нам не допоможе так, як ми можемо допомогти собі самі. Вірність - це питання солідарності політичної спільноти всередині себе.

Ну і ще: у світі політичної поліаморії треба вчитися подобатися. І у нас це часом добре виходить