04.09.2019   21:00 EUVPБлог
Провела засідання Комітету з питань інтеграції України до ЄС, на якому, зокрема, розглянули чотири євроінтеграційні законопроекти.

Без застережень підтримали законопроекти №1062 і №1068 (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів і про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію»).

По іншим двом законопроектаи були висловлені зауваження для доопрацювання та застереження.

Вдячна за участь у засіданні новому профільному віцепрем`єру Dmytro Kuleba Важливим пунктом порядку денного було обговорення парламентсько-урядової взаємодії в частині євроінтеграції.

Запропонувала оновити спільну Дорожню карту законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію. Висловила спільну думку членів комітету щодо нашого прагнення бути ефективним партнером Уряду в євроінтеграційній роботі.

Хочеться, аби Уряд став активним суб`єктом законодавчої ініціативи в питанні виконання Угоди про асоціацію. Сподіваємося на допомогу ЄС у посиленні експертних спроможностей і виконавчої, і законодавчої влади. Також важливо, аби процес перекладів aqis ЄС не припинявся, і Уряд подавав законопроекти з порівняльними таблицями та аналізом впливу на економічну й соціальну ситуацію, що, визнаю, не завжди вдавалося робити нам.

Звернулася до Уряду з проханням активно включитися в роботу, яка дозволить вийти наступного року на підписання Угоди АСАА («промисловий безвіз»), для чого треба ухвалити законопроект щодо ринкового нагляду. Також мусимо разом, нарешті, зрушити виконання Угоди в частині транспорту.

Вдячна віцепрем`єру та #Урядовийофіс
за оперативне оновлення інформаційно-аналітичної системи «Пульс Угоди», яку він пообіцяв оприлюднити ближчим часом. Вітаю його пропозицію групувати законопроекти відповідно до поставлених завдань.

Зі свого боку, запропонувала провести брифінг членів нашого комітету з урядовцями, аби почути бачення Уряду щодо подальшої роботи, зокрема, щодо продовження політик із підготовленої ще нашою командою в КМУ transition-book.

Окрім цього, звернула увагу Дмитра Кулеби на те, що наступного року ми матимемо можливість переглядати Угоду, тому треба вже готуватися до цього, адже життя не стоїть на місці, і нам є над чим попрацювати з європейськими партнерами.

Вірю, що конструктивна атмосфера, яка панувала сьогодні на засіданні комітету, продовжиться і виллється в ефективну роботу над досягненням стратегічних цілей європейської інтеграції.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.